• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حفظ، بهره‌وری و به بار نشستن موقوفات اهداف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است

حفظ، بهره‌وری و به بار نشستن موقوفات اهداف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است

حجت الاسلام و المسلمین دکترسید مهدی خاموشی در ادامه سفر دو روزه خود به آذربایجان‌شرقی ضمن بازدید از قسمت های مختلف کارخانه تراکتورسازی تبریز در دیدار با مدیرعامل این مجموعه صنعتی اظهار کرد: حفظ و نگهداری کارخانه تراکتورسازی بعنوان یک خانواده بزرگ صنعتی کار بسیار بزرگی است که باید از مدیریت این کارخانه تقدیر و تشکر کنیم. وی ادامه داد: بسیاری از صنایع در اکثر مواقع حرکت سینوسی داشتهاند اما حفظ سیر جریان و حرکت این مجموعه نشان‌دهنده‌ی رشد و پیشرفت کار است.

 چهارشنبه 24 شهریور 1400   19  0      

حجت الاسلام و المسلمین دکترسید مهدی خاموشی در ادامه سفر دو روزه خود به آذربایجان‌شرقی ضمن بازدید از قسمت های مختلف کارخانه تراکتورسازی تبریز در دیدار با مدیرعامل این مجموعه صنعتی اظهار کرد: حفظ و نگهداری کارخانه تراکتورسازی بعنوان یک خانواده بزرگ صنعتی کار بسیار بزرگی است که باید از مدیریت این کارخانه تقدیر و تشکر کنیم.
وی ادامه داد: بسیاری از صنایع در اکثر مواقع حرکت سینوسی داشتهاند اما حفظ سیر جریان و حرکت این مجموعه نشان‌دهنده‌ی رشد و پیشرفت کار است.
خاموشی خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم با رها کردن موقوفه ها، آنها را به یک متروکه تبدیل کنیم؛ اکنون بیش از ۲۵ درصد از شبکه درمانی کشور و بیش از ۶ هزار مدرسه موقوفی است و طبق بررسی هایی که کرده ایم، بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار زمین زراعی داریم که حتی ۲۰ درصد از این مقدار وقفی باشد، کارهای بسیار بزرگی را می‌توان انجام داد.
وی ادامه داد: ما برای اصلاح و بهره وری این زمین ها نیازمند ابزار هستیم و درصورتی که متولیان باغات دیگر ببیند که رسیدگی خوبی می‌شود، داوطلبانه به ما وکالت می‌دهند.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: ما در حال تکمیل زون‌های کشاورزی هستیم و برداشت ما این است که بستر و فضای زیادی برای کار وجود دارد که می‌توانیم در تولید دام و خوراک نقش ایفا کنیم.
وی متذکر شد: ما در بسیاری از موقوفه‌ها مانند قبرستان‌ها کاربری های تجاری و کارآفرینی ایجاد کرده ایم و واقعا تعجب آور است که نتوانیم از این مقدار زمین زراعی به صورت بهینه استفاده کنیم.
خاموشی با بیان اینکه سازمان اوقاف قصد رد کردن شرکای خود را ندارد، افزود: باید با افراد امین قرارداد ببیندیم و اگر ابزار لازم را در اختیار داشته باشیم، شرکا خودشان پیشقدم به بهره وری می‌شوند.
تراکتورسازی آماده همکاری با سازمان اوقاف است
مدیرعامل کارخانه تراکتورسازی نیز طی سخنانی گفت: از زحمات مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تشکر می‌کنیم که با پیگیری های خود سعی می‌کنند موقوفات را در دست گرفته و در راستای بهره وری آنها در داخل استان قدم بردارند.
ابوالفتح ابراهیمی ادامه داد: نیت سازمان اوقاف خیر و مربوط به آبادی کشور است و ما نیز اعلام آمادگی می‌کنیم که در این کار خیر سهیم باشیم.
وی تاکید کرد: مجموعه تراکتورسازی هر زمان که برای ارتقای تولید و انجام کارهای خیر نیاز بوده، از هیچ کمکی دریغ نکرده است و اکنون نیز آماده ایم هر کمکی که لازم باشد در انجام این کار که قطعا یک کار دینی و مفید برای کشور است، کمک خواهیم کرد.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار