• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نگاه به نقش قرآن و عترت در فرهنگ سلامت جامعه است.

نگاه به نقش قرآن و عترت در فرهنگ سلامت جامعه است.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شامگاه شنبه، 13 شهریورماه، در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان‌شرقی و تجلیل از نخبگان قرآنی با تقدیر از چهره‌های قرآنی و تلاشگران این عرصه، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه، تلاش و کار بزرگ و ارزشمندی را با برگزاری این مسابقات انجام داده که به تعبیر امام علی (ع) پیداست که عقبه‌ این رویداد قرآنی از اراده‌ای بزرگ برخوردار است.

 یک شنبه 14 شهریور 1400   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی فقیه، رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، شامگاه شنبه، 13 شهریورماه، در آیین اختتامیه مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان‌شرقی و تجلیل از نخبگان قرآنی با تقدیر از چهره‌های قرآنی و تلاشگران این عرصه، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه، تلاش و کار بزرگ و ارزشمندی را با برگزاری این مسابقات انجام داده که به تعبیر امام علی (ع) پیداست که عقبه‌ این رویداد قرآنی از اراده‌ای بزرگ برخوردار است.
وی افزود: امروزه یکی از نیازهای ضروری آحاد مختلف جامعه که حتی شخصیت بزرگ اسلام، پیامبر اکرم(ص) نیز از آن مستثنی نبودند، نگاه به نقش قرآن و عترت در فرهنگ سلامت جامعه است.
فقیه تاکید کرد: ما معتقدیم که امروزه قرآن کریم در ایجاد سلامت روان جامعه، نقش خود را ایفا کرده و اگر ناملایمات و نارسایی‌هایی هم وجود دارد، مردم به برکت قرآن، از یک اطمینان خاطر قابل توجهی برخوردار هستند که باعث می‌شود این ناملایمات قابل حل باشند.
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که یکی از ملزومات هر جامعه در طول تاریخ معاصر، ایجاد سلامت اجتماعی و فردی بوده است، گفت: طی دوران‌های مختلف، هیچ عامل موثر و زمینه‌ای به جز انس با قرآن کریم برای تحقق این امر وجود نداشته است.
وی ادامه داد: استان آذربایجان‌شرقی به فضل الهی و در سایه تلاش عناصر قرآنی، مؤسسات قرآنی و چهره‌های قرآنی، گام‌های بزرگی در مسیر انس مردم با قرآن برداشته که مایه مباهات است و برگزاری چنین رویدادی نیز عصاره‌ای از حرکت‌های بزرگی قرآنی استان شامل می‌شود.
فقیه، با اشاره به تجلیل‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از چهره‌های قرآنی در حاشیه برگزاری نماز جمعه، گفت: این امر به منظور تشویق، تبلیغ و ایجاد انگیزه در بین آحاد جامعه انجام می‌گیرد که تاثیرات آن را در جامعه می‌بینیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار