• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ما واقعه عاشورا را با بیان حضرت زینب (س) میراث داریم

ما واقعه عاشورا را با بیان حضرت زینب (س) میراث داریم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: ما واقعه عاشورا را با بیان حضرت زینب (س) میراث داریم. حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: امام حسین (ع) تا ظهر روز عاشورا با برنامه ریزی خاصی که داشت، قیام خود را به سرانجام رسانده و به لقای حضرت حق پیوست.

 جمعه 29 مرداد 1400   44  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان شرقی، وی افزود: از عصر عاشورا نیز هدف پیام رسانی قیام عاشورا بر عهده زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) بوده و حضرت زینب (س) نیز با تمامی سختی‌هایی که دیده بود، در کنار مسئولیت مدیریت اسرای کربلا، مسئولیت پیامرسانی این روز مهم تاریخی را برعهده داشت.
وی با اشاره به دلیل حضور کودکان و زنان در واقعه کربلا، ادامه داد: اگر حضرت زینب کبری (س)، امام سجاد (ع) و کاروان اسرای کربلا نبود، واقعه‌ کربلا در همان منطقه کربلا می‌ماند.
حجت الاسلام حسینی گفت: رسالت زینب کبری (س) این بود که بعد از امام حسین (ع)، بر اساس برنامه ریزی خاص ایشان، بیان اهداف قیام را که اصلاح و بیداری امت بود، در جامعه برعهده گیرد.
وی با اشاره به خطبه‌های آتشین حضرت زینب (س) در راستای اجرای رسالت ایشان پس از روز عاشورا، گفت: دشمنی که هدف داشت، واقعه‌ کربلا فقط در کربلا بماند و امام حسین (ع) را به عنوان یک خارجی به قتل رسانه و شادی می‌کردند، حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) پرده از دستگاه جور و ظلم و فساد ابن زیاد، معاویه و یزید برداشت و هدف خونین قیام کربلا را به جهان اسلام رساند.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار