• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همکاری دو جانبه در زمینه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه

همکاری دو جانبه در زمینه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز به همراه فرمانده بسیج دانش آموزی خواهران و مسئول امور بانوان ناحیه در دفتر مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حضور یافته و در خصوص مسائلی مانند همکاری دو جانبه در زمینه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه به گفتگو پرداختند.

 یک شنبه 27 تیر 1400   63  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان شرقی؛ خانم علمدار،مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز به همراه فرمانده بسیج دانش آموزی خواهران و مسئول امور بانوان ناحیه در دفتر مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حضور یافته و در خصوص مسائلی مانند همکاری دو جانبه در زمینه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان و ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه به گفتگو پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی،مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت امیرالمومنین علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها زندگی این دو بزرگوار را الگوی حسنه برای زندگی مشترک جوانان جامعه دانست و افزود: آموزش و پرورش بایستی با بهرمندی از معلمین مستعد و متعهد همواره دانش‌آموزان و نوجوانان را با چنین مسائل و الگوهای حسن آشنا سازند.
وی در ادامه افزود: تشکیلات اوقاف و آموزش و پرورش اهدافشان همواره همسو و در یک جهت بوده و در تمام برنامه های فرهنگی،آموزشی و زیرساختی اوقاف در کنار و یاریگر آموزش و پرورش بوده و خواهد بود.
دکتر حسینی همچنین از طرح‌ریزی برای ایجاد چندین فضای آموزشی در مناطق کم‌برخوردار و دور دست استان خبر داد و گفت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان طی برنامه‌ای در حال طرح‌ریزی برای ایجاد فضاهای آموزشی در دور افتاده‌ترین روستاهای کم برخوردار استان است تا از این طریق هیچ کودک و نوجوانی به خاطر نبود فضای مناسب آموزشی از آموزش و تحصیل عقب نماند.
وی خاطرنشان کرد؛ در بحث آموزش مجازی نیز اداره کل اوقاف و امور خیریه با تهیه اهدای چند این تبلت،گوشی هوشمند و کمک هزینه خرید و امکانات آموزش مجازی موجب بهره مندی کودکان خانواده‌های بی‌بضاعت از آموزش مجازی شده است.
زینب علمدار، مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز نیز در این جلسه زندگی ساده و بی آلایش حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را از مهمترین الگوهای جوانان در این جامعه امروزی دانسته و از خانواده‌ها،دبیران و عوامل مرتبط خواست با ترویج این چنین سبک‌های زندگی ساده و ماندگار اسلامی بین دانش آموزان نوجوان و خانواده های محترم آنها موجب شکل‌گیری زندگی های مشترک و ماندگار در بین جوانان جامعه شوند.
علمدار همچنین در تقاضای دیگر از معلمان،دبیران و مربیان فرهنگی و قرآنی خواست با جدیت بیشتر و با نهادینه سازی فرهنگ وقف و امور خیریه در بین دانش‌آموزان از دوران ابتدایی تا دبیرستان، گسترش این سنت حسنه در بین انسان های جامعه و فراهم سازند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز در پایان سخنان خود به احیاء نام چندین مدرسه و مکان‌ آموزشی موقوفی ناحیه اشاره کرد و گفت: پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ثبت اسامی دقیق بناهای موقوفی و پیگیری‌های رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نام اصلی مدارس و مراکز آموزشی موقوفی آموزش و پرورش ناحیه ۵ تبریز مانند حسین خان باغبان(ساختمان شماره ۲ اداره آموزش و پرورش ناحیه پنج) که طی گذشت سال ها به دست فراموشی سپرده شده بود، دوباره احیا شده و بر سردر ساختمان ها نصب شد.
در پایان این جلسه طرفین خواستار گسترش همکاری های دو جانبه بین آموزش و پرورش به ویژه آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در زمینه‌های مختلف زیرساخت‌های آموزشی ،آموزشی و پرورشی شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار