• امروز چهارشنبه ششم مرداد 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان:  بیش از 220 امامزاده در آذربایجان شرقی مدفون هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان: بیش از 220 امامزاده در آذربایجان شرقی مدفون هستند

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی گفت‌، با همکاری صداوسیمای مرکز استان و روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، مستندی برای بازمعرفی امامزادگان استان ساخته می‌شود که گام مهمی برای معرفی این بقعه‌های مقدس است.

 سه شنبه 11 خرداد 1400   61  0      

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: بیش از 220 امامزاده در استان مدفون شده‌اند که 65 امامزاده فعال در بقعه آن‌ها وجود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به وجود هشت امامزاده شاخص کشوری در استان، اظهار کرد: در راستای قطب فرهنگی شدن امامزاده‌ها، نیازمند معرفی بیشتر آن‌ها هستیم.
وی افزود: با همکاری صداوسیمای مرکز استان و روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، مستندی برای بازمعرفی امامزادگان استان ساخته می‌شود که گام مهمی برای معرفی این بقعه‌های مقدس است.
وی ادامه داد: با تهیه این برنامه، امامزادگان استان که جگرگوشه‌های حضرت زهرا (س) در استان هستند، بیشتر به مردم عزیز معرفی می‌شوند.
دکتر حسینی گفت: در این راستا هم‌چنین مردم با برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و ... این اماکن مقدس نیز آشنا می‌شوند که امیدواریم این برنامه باعث همکاری بیشتر اداره اوقاف استان با سایر نهادها شود و تسهیلی برای زیارت مردم عزیز داشته باشیم.
وی متذکر شد: به تعبیر بزرگان، هر کدام از امامزاده‌ها، خاصیت خاص خود را دارند و سفارش شده تا در هر شهری که امامزاده‌ای در آن مدفون هست، به آن شهر سربزنیم و با امامزاده دیدار کنیم.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار