• امروز سه شنبه یکم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کرامت ماه رمضان به برکت نزول قرآن کریم در این ماه است

کرامت ماه رمضان به برکت نزول قرآن کریم در این ماه است

حجت الاسلام محمدرضا خلیلی با حضور در امامزاده سیدمحمدکججانی تبریز، اظهار کرد: ضیافت رمضان به واسطه نزول کتاب الهی قرآن بوده و بر اساس روایات مستند، نزول دیگر کتب آسمانی نیز در همین ماه مبارک انجام گرفته است.

 پنج شنبه 2 اردیبهشت 1400   78  0      

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو تبریز گفت: کرامت و شرافت ماه مبارک رمضان به برکت نزول قرآن کریم در این ماه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان شرقی ،حجت الاسلام محمدرضا خلیلی با حضور در امامزاده سیدمحمدکججانی تبریز، اظهار کرد: ضیافت رمضان به واسطه نزول کتاب الهی قرآن بوده و بر اساس روایات مستند، نزول دیگر کتب آسمانی نیز در همین ماه مبارک انجام گرفته است.
وی افزود: رمضان ماه ضیافت الهی و ماه نزول قرآن، فرصت مناسبی است تا در این روزها بر سر سفره قرآن کریم بنشینیم، چرا که این ماه پرفیض و ضیافت الهی از برکات عظیمی برخوردار است.
وی با بیان این‌که ماه رمضان در شرافت بی‌ نظیر است، ادامه داد: همان طوری که در آیه قرآنی «أَنْفَاسُكُمْ فِیهِ تَسْبِیحٌ وَ نَوْمُكُمْ فِیهِ عِبَادَةٌ» به مومنان و روزه‌ داران این ماه گفته شده که در ماه رمضان حتی نفس کشیدن انسان ثواب دارد و تسبیح محسوب می‌شود ‌و خواب روزه دار نیز در این مدت در حکم عبادت است.
حجت الاسلام خلیلی در خصوص برکات نزول و قرائت قرآن، گفت: شیخ صدوق از حضرت امام صادق (ع) نقل کرده که ایشان فرمودند، جوان مومنی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خون او عجین می‌‌شود و خداوند جایگاه او را با سفیران با کرامت و نیکان قرار می‌‌دهد و قرآن کریم در روز قیامت مدافع او خواهد بود و برای او و به نفع او دلالت می‌‌کند.
وی ادامه داد: بر اساس این حدیث، هر چه جوانان را با قرآن و مفاهیم قرآنی بیشتر آشنا کنیم، قطعا جامعه خود را از خطرات مختلفی مصون تر خواهیم بود.
وی افزود: می‌توان ماه رمضان را بهترین فرصت برای ایجاد این نزدیکی و انس با قران دانست، چرا که محبوب ترین اعمال در این ماه یعنی تلاوت قرآن همراه با تدبر و توجه به مضامین و معانی آیات انجام می‌گیرد و توجه به قرآن کریم در این ماه عزیز به قدری اهمیت دارد که ثواب تلاوت یک آیه به اندازه ثواب تلاوت یک ختم قرآن است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو تبریز اظهار کرد: ثواب بالای تلاوت قرآن در رمضان به دلیل این است که با توجه به ویژگی‌هایی زمانی، مکانی و شرایط مختلفی که پدید می‌آید، آمادگی مناسبی جهت انس و ارتباط با قرآن برای هر کسی در این مدت فراهم است.
وی در خاتمه آستان مقدس امامزاده سیدمحمدکججانی را از فعالان حوزه فرهنگی و قرآنی و خدماتی در تبریز دانست و گفت: امیدواریم روز به روز شاهد شکوفایی فعالیت‌های فرهنگی این مجموعه باشیم.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار