• امروز شنبه بیست و پنجم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم

همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم

مدیرکل اوقاف وامورآذربایجان‌شرقی با تأکید بر اینکه در رمضان، ماه انس با قرآن، باید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگاتنگ و جدی با آن داشته باشیم، گفت: قرآن، کتاب کامل انسان سازی است، به گونه ای که همه برنامه‌ها و رموز تکامل را در بردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.

 دوشنبه 23 فروردین 1400   67  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام دکترسیدشهاب‌الدین حسینی، مدیر کل اوقاف استان، شامگاه ۲۲ فروردین‌ماه، در مراسم قرعه کشی نفرات برگزیده مسابقه تلویزیونی «قرآن نغمه‌سی» در مسجد شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: رمضان، ماهی است که در آن قرآن نازل شد. بنابراین، رابطه ویژه‌ای میان قرآن و ماه رمضان وجود دارد؛ یعنی همان گونه که در فصل بهار، عالم طبیعت و انسان، شادابی خاص و حیاتی دوباره پیدا می‌کند، رمضان نیز بهار قرآن است.
وی با تأکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان، ماه انس با قرآن، باید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگاتنگ و جدی با آن داشته باشیم، افزود: قرآن، کتاب کامل انسان سازی است، به گونه‌ای که همه برنامه‌ها و رموز تکامل را دربردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.
حسینی، تسلط بیشتر بر فضای مجازی را نیاز مجموعه‌های قرآنی دانست و گفت: حضور مؤسسات قرآنی در این فضا باعث شده تا این فضا به عطر قرآنی آغشته شود.
مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی عرصه ترویج فرهنگ قرآنی را، عرصه جهادی دانست و بیان کرد: قرآن سفره پهن شده الهی است که هر کس به اندازه خودش از آن بهره‌مند می‌شود و به دیگران نیز در این امر کمک می کند، در حالی که امروزه تعداد بسیار کمی از افراد جامعه به فکر مسائل فرهنگی و قرآنی هستند.
وی مشکل اساسی فرهنگی و اجتماعی جامعه را تبدیل نشدن مفاهیم قرآنی به سبک زندگی خواند و بیان کرد: وجود تعامل، امری ضروری برای گسترده کردن بستر قرآنی در کشور برای تبدیل کردن مفاهیم قرآنی به سبک زندگی است.
حسینی افزود: ماه مبارک رمضان بهترين فرصت برای خودسازی و رهايی از قيد و بندهای زندگی مادی است و در اين راستا قرآن بهترين چراغ راه رهايی انسان از اين وابستگی هاست.
مدیرکل اوقاف آذربایجان‌شرقی، در ادامه به وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور اشاره و بیان کرد: امسال برنامه‌های فرهنگی و قرآنی ماه مبارک رمضان با توجه به شرایط حساس بیماری کرونا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: هر چند محدویت‌های کرونایی باعث حضور کمرنگ محافل قرآنی شده است اما امسال مجموعه‌ها و نهادهای قرآنی استان، از جمله اداره کل اوقاف، اداره کل تبلیغات اسلامی و صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با مشارکت یکدیگر برنامه تلویزیونی قرآن نغمه‌سی را ترتیب داده‌اند تا ماه مبارک قرآنی را شاهد باشیم.
حسینی با اشاره به اینکه مسابقه «قرآن نغمه‌سی» خانه‌های مردم را با تلاوت قرآن نورانی می‌کند افزود: در جلد دوم کتاب اصول کافی آمده است: «خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی كنید؛ خانه‌ای كه زیاد در آن قرآن تلاوت شود خیر و بركتش فزونی یابد به اهلش فراخی رسد و نورش به اهل آسمان روشنایی دهد؛ بدان سان كه ستاره‌های آسمان به اهل زمین، روشنایی دهند».
گفتنی است، مسابقه تلویزیونی «قرآن نغمه‌سی» به صورت مسابقه‌ای از اول تا ۲۷ ماه مبارک رمضان از شبکه سهند پخش می‌شود.
انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار