• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رزمایش مواسات و کمک مومنانه ریشه در مکتب تربیتی امام حسن مجتبی(ع) دارد

رزمایش مواسات و کمک مومنانه ریشه در مکتب تربیتی امام حسن مجتبی(ع) دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در برنامه زنده تلویزیونی سحرلر گفت: رزمایش ملی مواسات و همدلی و کمک مومنانه ریشه در مکتب تربیتی امام حسن مجتبی(ع) دارد.

 شنبه 20 اردیبهشت 1399   92  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی صبح امروز با حضور در برنامه زنده شبکه سحرلر و شبکه سراسری( شما)به مناسبت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (ع) با بیان این مطلب ابراز داشت: بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان جلوه احسان و انفاق حسنی که ریشه در فرهنگ قرآنی ما دارد موجب شد تا مردم مومن و روزه دار کشورمان برای دستگیری از محرومان وارد میدان شوند.
وی افزود: در این مدت 20هزاربسته معیشتی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه در سطح استان تهیه و با همت نیروهای بسیجی 106 هزار بسته غذایی در بین نیازمندان توزیع شده است و این حجم از انفاق ناشی از شیوه بخشش و همدلی ائمه معصومین به ویژه امام حسن مجتبی(ع) است که در طول حیات پر برکت خویش چندین بار اموال و دارایی خود را بین نیازمندان تقسیم کردند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ابراز داشت: زندگی کریم اهل بیت مملو از جلوه های خیرات، قرض الحسنه، صدقه، وقف، رسیدگی به محرومان و مهمان نوازی است که برای هر یک می توان مصادیق و روایات متعددی نقل کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی همچنین به شیوه تربیتی پیامبر اسلام(ص) در تربیت امام حسن و امام حسین(ع) نیز اشاره کرد و گفت: شیوه های تربیتی این فرزندان خاندان عصمت و طهارت باید برای خانواده ها الگوی حسنه باشد تا با تربیت توحیدی فرزندان خود زمینه های تعالی آنان را در جامعه فراهم سازند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار