• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ساماندهی و ایجاد هماهنگی امور موسسات خیریه ضروری است

ساماندهی و ایجاد هماهنگی امور موسسات خیریه ضروری است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی گفت: ساماندهی و ایجاد هماهنگی امور بین موسسات خیریه به منظور تاثیرات بیشتر در محرومیت زدایی از جامعه ضروری است.

 چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399   98  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی با بیان این موضوع در نخستین جلسه شورای اداری این اداره کل در سال 99که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تحت عنوان رزمایش همدلی با مدیران شهرستان ها برگزار شد، گفت: با توجه به سبقه فرهنگی انقلاب اسلامی و همچنین فرهنگی بودن بیشتر اقدامات اوقاف در جامعه نیاز است تا به بحث پیوست های فرهنگی در موقوفات توجه ویژه صورت گیرد.
وی افزود: فرهنگ به عنوان مجموعه ای از باورها، اعتقادات و سبک زندگی جامعه ریل گذار کارهای اجرایی در این اداره کل است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: امور خیریه نیز جزو امور مغفول مانده در این حوزه فرهنگی است که با توجه به چشم انداز ترسیم شده از سوی حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه ورود به این بخش برای جلوگیری از کارهای جزیره ای و کمک به رفع محرومیت زدایی ها امری ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین  حسینی اضافه کرد: در همین رابطه باید 45 مرکز افق با محوریت امامزاده ها به منظور انجام امور اجتماعی، فرهنگی و قرآنی ایجاد شود.
وی به رزمایش ضیافت همدلی در آستانه ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد و گفت:ازجمله برنامه های پیش بینی شده برای استان تهیه بسته های غذایی بود که با شروع آن از مسجد امام رضا(ع) در تبریز 3000 بسته تهیه شد و ان شاء الله تا 10هزار بسته این میزان را ارتقاء خواهیم داد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان برگزاری با شکوه طرح رزمایش ضیافت همدلی توسط روسای مراکز شهرستانها را ضروری دانست و گفت: مقام معظم رهبری در این زمینه دغدغه مند هستند و باید با تلاش خود به خواسته ایشان جامه عمل بپوشانیم.
دکتر حسینی در آغاز این جلسه ضمن تبریک سالرو تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سبزپوشان سپاهی گفت: سپاه از ابتدای تشکیل خود به عنوان فرزند انقلاب همیشه در کنار انقلاب، رهبری و مردم کشور بوده و در عرصه های مختلف رزمی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی وظایف خود را به شکلی شایسته انجام داده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار