• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

موجودیت و کارکرد ابنیه های تاریخی مرتبط با اوقاف باید حفظ شود

موجودیت و کارکرد ابنیه های تاریخی مرتبط با اوقاف باید حفظ شود

مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی گفت: با توجه به اشتراک ابنیه تاریخی موقوفات بین این اداره کل و میراث فرهنگی استان ضروری است تا موجودیت و کارکردهای وقفی این بناهای تاریخی بر اساس نیت واقفین حفظ شود.

 پنج شنبه 28 فروردین 1399   109  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی در نشست ویژه بررسی ابنیه مشترک بین میراث فرهنگی و اوقاف استان با بیان این مطلب ابراز داشت: موقوفات موجود در آذربایجان شرقی بخشی از حافظه تاریخی و مذهبی این استان در سطح کشور و دنیای اسلام است و احیا و نگهداری آنها بر اساس نیات واقفین امری است که باید با همکاری میراث فرهنگی استان محقق شود.
وی افزود: خوشبختانه همکاری های خوبی با میراث فرهنگی در زمینه حفاظت ، مرمت و تعریف کاربری اماکن مقدسه و موقوفه نظیر بقاع متبرکه و مساجد در حال انجام است.
در این دیدار حمزه زاده مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان نیز ضمن ابراز رضایت از هماهنگی های موجود بین دو اداره کل گفت: بر این باور هستیم که این همکاری امور مربوط به حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی را تسهیل کرده و موجب اجرای آن ها به طور تخصصی خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار