• امروز یک شنبه هفدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیانیه گام دوم، استمرار فکر جهانی انقلاب اسلامی است

بیانیه گام دوم، استمرار فکر جهانی انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده امام جمعه شهرستان اهرگفت: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری در چله دوم انقلاب اسلامی صادر شده است، استمرار دهنده فکر جهانی انقلاب اسلامی است.

 سه شنبه 12 آذر 1398   72  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده در مراسم تودیع و معارفه رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اهرکه هم زمان با گرامی داشت هفته بسیج در  مراسمی که از سوی علما وبسیج طلاب برگزار شده بود گفت: تعیین روز جهانی قدس، دهه وحدت و تشکیل بسیج مستضعفین نشان می دهد که فکر امام خمینی سیال و جامع بود.
وی ادامه داد: امام خمینی به دنبال تمدن سازی و ایجاد تمدن جامعه اسلامی بود همان فکری که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم با بیان موضوع " خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی"  این فکر را ادمه می دهند.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده گفت: امام خمینی در صدور انقلاب به خارج از کشور، فکر جهانی داشتند که با استفاده از جامعیت اسلام، مبنای جهانی بودن این دین را بنا کردند.
امام جمعه شهرستان اهر یادآور شد: وقتی رهبر در بیانیه گام دوم فکرهای نو طرح های جدیدا ارائه می دهند باید بیش از همه روحانیت و حوزه های علمیه برای فرهنگ سازی این موضوع، پیش قدم می شوند.
حجت السلام حاجی زاده با اشاره به بخش هایی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی اسلامی و اخلاق و معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: وظیفه طلاب، ترویج این مهم است تا این موضوعات را به زندگی روزمره مردم وارد کنند.
وی با تاکید بر مستند کردن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: قرار است مطالبی که در خطبه اول نماز جمعه از بیانات مقام معظم رهبری ایراد می شود، مستندات فرمایشات رهبری در زمینه های مختلف و ادله قرانی و روایی آنها جمع آوری شوند.
وی ادامه داد: مستند سازی بیانیه گام دوم رسالت حوزه است تا با تبیین مسائل، منابع سخنان حضرت آقا، به قشر جوان و روحانیت منتقل شود.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده با بیان اینکه امام خمینی بنیان گذار انقلاب اسلامی، در رابطه با پایگاههای بسیج و طلاب و دانشجو توجه خاصی داشتند گفت: ایشان تاکید داشتند که این پایگاهها باید از نظر اعتقادی، فکری و فرهنگی، سایر پایگاهها را تغذیه کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار