• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نگذاریم بیانیه گام دوم در حد بیانیه بماند و باید در جای جای جامعه عملیاتی شود

نگذاریم بیانیه گام دوم در حد بیانیه بماند و باید در جای جای جامعه عملیاتی شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: نگذاریم بیانیه گام دوم در حد بیانیه بماند و همه ما در این موضوع وظیفه داریم و باید نسبت به عملیاتی شدن آن تلاش نمائیم.

 سه شنبه 12 آذر 1398   165  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب‌الدین حسینی، در مراسم تودیع و معارفه رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اهرکه با حضور علما وبسیجیان طلاب همزمان با هفته بسیج  برگزار شد گفت: ویژگی اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، متوجه جوانان است .
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه، خطاب شان به دستگاههای دولتی نیست و تنها چشم امیدشان به جوانان است.
وی با تقسیم بیانیه گام دوم به سه بخش ویژگی های انقلاب اسلامی، تاریخچه انقلاب اسلامی و الزامات لازم برای انقلاب اسلامی گفت: ابتدای این بیانیه مقام معظم رهبری، خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی را پیش زمینه برای رسیدن به طلوع خورشید ولایت عظمی ترسیم کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی ادامه داد: بر مبنای این بیانیه باید همگی کمر همت ببندیم تا در دهه پنجم و چله دوم انقلاب اسلامی گام های بلند و موثری برای رشد و اعتلای انقلاب اسلامی برداریم.
وی گفت: تعبیر مقام معظم از خودسازی این است که تا انسان خود ساخته نباشد، به خودآگاهی نمی رسد؛ و نمی تواند در جامعه سازی و جامعه پردازی سخنی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه علم مقدمه خودسازی است یادآور شد: اینکه مقتدا امیدوار به جوانان است، منظور جوانان خودساخته علمی و معنوی است.
وی با بیان اینکه بزرگترین مصداق خودسازی، بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی است گفت: امام خمینی با خودسازی، به مجاهدی تبدیل شد که با  احیای اسلام ، عالم را متوجه اسلام ناب نمود.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی ادامه داد: همین انقلاب اسلامی، ناشی از خودسازی بود که توانست به تمدن سازی تبدیل شود و انقلاب اسلامی را بعنوان تمدن نوین اسلامی معرفی کرد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، جهان دو قطبی را تبدیل به جهان سه قطبی کرد وهیمنه شرق و غرب را بر هم زد گفت: پیام تاریخی امام خمینی به گورباچف، ابهت بلوک شرق و غرب را در هم شکست.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: براساس تمدن سازی مورد تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، باید برای ظهور صاحب عصر، زمینه سازی کنیم تا وعده قرآن، تحقق پذیرد.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در بخشی دیگر از این بیانیه ویژگی های انقلاب اسلامی را تشریح کرده است گفت: انقلاب اسلامی بنیان گذار تفکر مقاومت است و اینکه هم اکنون در عراق، سوریه و یمن شاهد بیداری اسلامی هستیم، نشان از صادر شدن روحیه مقاومت به اقصی نقاط جهان است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی با بیان اینکه استکبار و استعمار به دنبال گاو شیرده نظیر عربستان سعودی هستند تا بتوانند خوی استکباری خود را پیاده کنند گفت: در حالی که شعارهای فطرت پذیر " استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی است و با این خوی استکبار منافات دارد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: انعطاف در عمل، ثبات در ارزش های دینی، دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم از ویژگی های انقلاب اسلامی است.
وی اهمیت بیانیه گام دوم را صدور منشوری به قلم مقام معظم رهبری معرفی کرد و گفت: بیانیه گام دوم منشور و چراغ راه آینده را نشان می دهد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی پرداختن به تاریخچه انقلاب اسلامی را نیز از دومین ویژگی های این بیانیه عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی از نقطه صفر شروع کرده است، مشابهی نداشت تا از آن الگو سازی کند، و تا پیروزی چالش های زیادی را طی کرده است.
وی فاسد بودن رژیم طاغوت و دست نشانده بودن دولت آمریکا و غرب را از مهمترین چالش های قبل از انقلاب معرفی کرد و گفت: دولت آمریکا و غرب نابسامانی و عقب افتادگی داخلی را رقم زده بودند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در تشریح الزامات انقلاب اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم گفت: انقلاب اسلامی هر چند در چهل سال عمر خود، آماج شدیدترین دشمنی هاست اما پیشرفت های شگفت آوری نیز داشت که دشمنی با این انقلاب اسلامی را تشدید می کند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در بخش الزامات انقلاب اسلامی، 7 الزام را معرفی کرده است که بخش قابل توجهی از آنها متوجه علما و روحانیون است.
وی یادآور شد: علم، اخلاق و معنویت، مبارزه با فساد، اقتصاد، عدالت، استقلال و آزادی، سبک زندگی از جمله توصیه های مقام معظم رهبری برای خیز کشور به آینده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه دنیای امروز تشنه معارف دین است گفت: اگر در عصر کنونی به داشته های علمی مجهز نباشیم نمی توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی گفت: علم صنعت می آفریند و هم اکنون بلوک غرب براساس داشته های علمی خود در دنیا، موج سواری می کند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: امروز دشمن کمر همت بسته تا بنیان های خانواده را ریشه کن کند، و برای این منظور دجال واره هایی طراحی کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی با بیان اینکه فضای مجازی عرصه جنگ تمام عیار دشمن علیه بنیان های خانواده است گفت: اگر تا دیروز شلمچه و مهران مرزهای ایران در برایر دشمنان بود، امروز مرزها، پشت بام خانه هاست و دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی در کمین است تا سبک زندگی غربی را نفوذ دهد.
در این مراسم از خدمات حجت الاسلام خلیلی رئیس سابق اداره اوقاف اهر تقدیر  وآقای علی احمدزاده بعنوان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جدید این شهرستان معرفی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار