• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد:ضرورت احیای موقوفات و تقویت فرهنگ وقف در جامعه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد:ضرورت احیای موقوفات و تقویت فرهنگ وقف در جامعه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: وقف یکی از برترین مظاهر احسان و نیکوکاری به مردم بوده و احیای موقوفات و تقویت فرهنگ وقف در جامعه امروز ضروری است.

 شنبه 11 آبان 1398   173  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایحان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز شنبه به مناسبت هفته وقف در دیدار کارکنان اداره کل اوقاف و امورخیریه استان با بیان اینکه وقف باید بعنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، گفت: وقف و احیای موقوفات از برکات پیروزی انقلاب اسلامی بوده که سرمنشاء کارهای خیر و حسنه در جامعه شده است.
امام جمعه محبوب تبریز افزود: وقف از افتخارات دین اسلام است و به طور غیرمستقیم در قرآن و به طور مستقیم در سیره پیامبر (ص) و ائمه (ع) به آن توجه فراوان شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وقف یکی از کارکردهای مهم وقف در جامعه را فقرزدایی دانست و گفت: می توان با گسترش فرهنگ وقف میزان فقر و محرومیت را در جامعه کاهش داد.
وی همچنین با تاکید بر احیای موقوفات گفت: احیاء و بهره گیری کاربردی موقوفات افزایش اعتماد عمومی را در جامعه به دنبال دارد و مسئولان مذهبی و فرهنگی می‌توانند با یک برنامه‌ریزی صحیح و رویکرد اصولی در جهت‌دهی افکار عمومی به سمت فرهنگ وقف مؤثر باشند.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: بهداشت و درمان، گسترش علوم و فنون و امور دانش بنیان از حوزه هایی است که میتوان با عمل به فریضه وقف در آنها اقدامات موثر و ماندگار انجام داد، همان طوریکه خیّری به نام مردانی آذر یک بیمارستان بزرگ برای درمان کودکان را وقف کرده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به فعالیت های قرآنی اداره کل اوقاف اظهار داشت: متولی‌ های متعددی در امور قرآنی در سطح استان و کشور وجود دارد و این تعدد باعث ایجاد موازی کاری می‌ شود که بنده مکرر به این موضوع تذکر داده ام و امیدوارم این جلسه بتواند بخشی از مسائل و مشکلات حوزه‌ قرآن را مرتفع کند.
امام جمعه تبریز مهم ترین دغدغه مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه قرآنی را ساماندهی این فعالیت‌ها بیان کرد و افزود: وحدت و همدلی در همه حوزه‌ها به ویژه فعالیت‌ های قرآنی نقش اساسی دارد و باید متولیان این حوزه زمینه همگرایی بیشتر را ایجاد کنند.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام حسینی از آخرین فعالیت های حوزه وقف اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گزارش داد.
در این جلسه از تمبر یابود موقوفه ظهیریه رونمایی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار