• امروز یک شنبه یازدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی: قابلیت بهره وری موقوفات باید افزایش یابد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی: قابلیت بهره وری موقوفات باید افزایش یابد

مدیرکل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی افزایش قابلیت بهره وری موقوفات را خواستار شد.

 سه شنبه 9 مهر 1398   88  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدشهاب الدین حسینی در جلسه شورای اداری اوقاف استان با تاکید بر این مطلب ابراز داشت: این امر جز با بهینه سازی موقوفات میسر نمی شود.
وی افزود: روؤسای ادارات باید نسبت به شناسایی مزیت های نسبی سازمان در رابطه با موقوفات و تشکیل کمیته های ویژه نظیر بهره وری و کشاورزی و ورود به حوزه فناوری های نوین و فعالیت های دانش بنیان در این راستا گام بردارند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در ادامه اظهار داشت: یکی از اساسی ترین ماموریت ها در این زمینه شناسایی و ثبت معادن واقع در موقوفات همچنین ورود به سرمایه گذاری در موقوفات سرمایه پذیر در بخش فعالیت های دانش بنیان جهت حمایت از نخبگان، مراکز نوآوری، پارک های علم و فناوری و صندوق پژوهش و فناوری است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی در ادامه ابراز داشت: تعیین تکلیف پرونده های حقوقی مرتبط با این اداره کل در نهادهای قضایی مورد تاکید ریاست سازمان است و انتظار می رود تا ادارات شهرستانی تابع قوانین دولتی و حاکم بر اوقاف باشند.
وی انتصاب امین موقوفات در طول یک ماه آینده را ضروری و سیاست کلی ریاست سازمان اعلام کرد و افزود: این افراد باید یاور وقف باشند و مثل یک متولی جدی نسبت به پیگیری کارهای موقوفه یا احیای آنها گام های اساسی بردارند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در ادامه با توصیه به همکاران شهرستانی ابراز داشت: در مراجعات متعدد مردم به ادارت تابعه ملول نشوید چرا که بنا به فرموده امام حسین(ع) حوائجی که از سوی مردم به شما می آید نعمت الهی است، پس تا این نعمت را از دست نداده اید آن را قدر بدانید به ویژه آن که این سازمان منصوب اسلام و حکومت اسلامی است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسینی گفت: این امر محقق نمی شود جز با شناخت جایگاه و اعتبار خود که با نشستن بر سر سفره خدمت در اوقاف محقق شده و باید از این ظرفیت ها نهایت استفاده شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار