• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

احیای فرهنگ وقف کارگشای مشکلات اقتصادی فرهنگی و اجتماعی است

احیای فرهنگ وقف کارگشای مشکلات اقتصادی فرهنگی و اجتماعی است

با احیای فرهنگ وقف میتوانیم بسیاری از مشکلات اجتماعی اقتصادی و فرهنگی موجود در جامعه را رفع کنیم.

 شنبه 16 شهریور 1398   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی در دیدار با خانم آقاپور نماینده شبستر درمجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت:وقف سنتی الهی است که همواره گره گشای مشکلات جامعه بوده و از طرف بزرگان هم بارها مورد تاکید قرارگرفته است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی افزود:رویکرد جدید سازمان با تاکید دکتر خاموشی ریاست اوقاف و امور خیریه کشور احیاء و تبدیل به احسن کردن موقوفات است تا بتوانیم با درآمد زا کردن موقوفات به نیتهای خیران نیک اندیش به نحو احسن عمل کنیم.
سید شهاب الدین حسینی افزود:استان ما موقوفات مهم تاثیرگذار و بزرگی از جمله ربع رشیدی و قائم مقام فراهانی را دارد که میتوانیم با سرمایه گذاری در این موقوفات و درآمد زا کردن یا واگذاری به بخش خصوصی یا جلب مشارکت مردمی در ایجاد اشتغال و رونق تولید سهم به سزایی ایفا کنیم.
وی افزود:تجاری سازی زمینهای موقوفه در اولویت کارم در اوقاف استان است تا بتوانیم منبع درآمد حاصل در رفع مشکلات جامعه کارگشا باشیم و با توجه به مشکلات اقتصادی کنونی بتوانیم در رفع نیاز های مستمندان گامهایی از این طریق برداریم.
دکترحسینی گفت:ورود به بخش کشت و صنعت، قطعه سازی خودرو و احداث بیمارستان هم در دستور کار است و به همت همکاران و دعای خیر واقفان کارهای عظیمی در زمینهای موقوفه آغاز خواهیم کرد.
آقاپور نماینده مردم شبستر هم در این دیدار بازگشت حجت الاسلام حسینی به اوقاف را که فردی با تخصص و با سابقه در امور اوقافی هستند مایه خرسندی و برکت برای استان در امور وقف دانست و  با اشاره به مشکلات کم آبی و چاه ها و قناتهای اطراف شبستر گفت:باید با بهره مندی از این امکانات کشاورزی منطقه سامان داده شود .
وی افزود البته باتوجه به اینکه استان ما کوهستانی است کاهش هزینه های بخش کشاورزی و صنعتی سازی پتانسیل ها بیشتر باید مدنظر باشد.
وی گفت همواره تلاش داریم در زمینه فرهنگی هم کمکهای مردمی و دولتی را برای مرمت و رونق مساجد در شبستر سوق دهیم چرا که مساجد بهترین پایگاه های مردمی هستند.
آقاپور خطاب به مدیر کل اوقاف استان گفت : با تجربه ای که از جنابعالی داریم با احیای اوقاف و سرمایه گذاری در این زمینه بانی خیر خواهید شد و بنده هم تلاش خواهم کرد با ایجاد تعامل و همکاری بین اوقاف و نمایندگان مجلس کمک حال اوقاف و امور خیریه استان باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار