• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

زیارت عاشورا نوعی بیعت است و حدیث دلداگی

زیارت عاشورا نوعی بیعت است و حدیث دلداگی

زیارت عاشورای سالار شهیدان اکسیر اعظم است و نوعی بیعت و حدیث دلداگی را به تصویر میکشد.

 شنبه 16 شهریور 1398   74  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین دکترحسینی مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی در اهمیت و فضائل قرائت زیارت عاشورای امام حسین (ع ) با اشاره به این مطلب گفت : زیارت عاشورای امام حسین (ع) اکسیر اعظم است و بهترین  درمان برای دردهای روحی و جسمی انسان است.
وی افزود: زیارت عاشورا تنها ترین زیارتی است که مورد توجه معصومین بوده تا زمان امام محمد باقر (ع) مخفی مانده بود و ایشان از این محتوای غنی پرده برداشتند.
حجت الاسلام حسینی افزود : در کنار محتوا و مضمون در این زیارت معارفی بی نظیر نهفته است که انسان را به سیر و کمال و توحید می رساند و در ابتدا به سلامها آغاز و انتهای آن انسان را به سجده که بالاترین تجلی عبودیت انسان است دعوت میکند آن هم با مضمونی متعالی.
دکتر حسینی در ادامه گفت : اگر به آخرین لحظات شهادت امام حسین (ع ) دقت کنیم ایشان در آخرین لحظات، تلاش در هدایت شمر ملعون داشتند و این نشان میدهد که امام به دنیا آمده تا عالم را هدایت کند و در مسیر الهی قرار دهد و در زیارت عاشورا هم با این مضمون پر محتوا انسان عرض ارادت خود را که به  نوعی ارادت میر و مراد و سرسپردگی سرباز در برابر سردار است به نمایش گذاشته می شود.
وی در پایان گفت : به واسطه زیارت می توان به حقایق دست یافت و اوج گرفت و دلدادگی کرد و این زیبا یی ها در زیارت عاشورا نهفته است که بزرگان بارها بر چله عاشورا و زیارت عاشورا تاکید دارند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار