• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مساجد استان نیازمند تامین بودجه مناسب

مساجد استان نیازمند تامین بودجه مناسب

هم اکنون بیش از شش هزار مسجد در آذربایجان شرقی شناسایی شده است که نیازمند اختصاص بوجه مناسب هستند .

 پنج شنبه 14 شهریور 1398   82  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حسینی مدیر کل اوقاف استان در نشستی با بهبودی رییس سازمان برنامه وبودجه استان بااعلام این خبر گفت : مساجد، محل رجوع مردم است وهرچند باید مردمی اداره شوند و تا کنون هم مردم عنایت ویژه ای به مساجد داشته اند اما طبق آخرین بودجه، یک میلیارد تومان بودجه برای بیش از شش هزار مسجد آذربایجان شرقی رقم ناچیزی است .
وی افزود : مساجد در بحث تملک ها تعمیرات و هزینه های جاری نیازمند توجه هستند که باید تامین شود و ما در اداره این پایگاه های مردمی و فرهنگی دچار مشکل نشویم.
دکتر سید شهاب الدین حسینی گفت: در مورد امامزادگان هم اگر بخواهیم رویکرد گردشگری زیارتی را توسعه دهیم باید توجه و عنایت ویژه در تامین اعتبارات صورت گیرد.
وی ادامه داد : امامزاده سید محمد نوجه مهر جلفا ،زین الدین اهر و امامزاده چکان مراغه و مامزادگان تبریز ظرفیت های مناسب در جذب گردشگر دارند که لازم است مورد توجه واقع شوند.
مدیر کل اوقاف استان با اشاره به اینکه اکنون 450 مدرسه استان در زمین وقفی هستند گفت : ما در بحث دریافت اجاره از نهاد ها و ارگانهایی که در زمینهای موقوفه مستقرند با مشکل مواجه هستیم از جمله آموزش و پرورش که به خاطر اعتبارات کم همواره اجارات را به موقع پرداخت نمی کند لذا لازم است در این زمینه هم اقدامات و همکاری های لازم انجام شود .
سید شهاب الدین حسینی حمایت از دانشکده های علوم قرآنی تامین اعتباراتی  و تامین هزینه های کلان برای تامین اعتبارات فناوری اطلاعات را از دیگر نیازهای ضروری برای تسریع در امور اوقاف را خواستار شد.
در پایان بهبودی رییس سازمان برنامه و بوجه استان هم قول مساعد برای تامین اعتبارات و هزینه های درخواستی بعد از بررسی را اعلام کرد. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار