• امروز سه شنبه چهارم آذر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ضرورت توجه به دوران نوجوانی توسط خانواده ها و متولیان فرهنگی

ضرورت توجه به دوران نوجوانی توسط خانواده ها و متولیان فرهنگی

نوجوانی دوره هویت گزینی وشکل گیری شخصیتی است که باید مورد توجه خانواده ها و متولیان فرهنگی باشد.

 سه شنبه 5 شهریور 1398   207  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حسینی مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه طرح نشاط معنوی در سالن قرآن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان این مطلب به تشریح اهمیت دوران نوجوانی پرداخت و گفت: دوران نوجوانی حساسترین دوران زندگی هر فردی است که اگر برنامه و و اندوخته ای برای این دوران نباشد به بیهودگی و بطالت خواهد گذشت.
مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی افزود: این دوران زمان شکل گیری هویتی کودکان است که شالوده شخصیتی وی در این دوران تشکیل می یابد که اگر در خانواده مدرسه و جامعه استعدادهای ذاتی و انسانی وی شکوفا شود و به کمال انسانی الهی دست یابد و در مسیر تربیت اسلامی قرار گیرد به شخصیتی ممتاز برای خود و جامعه تبدیل خواهد شد.
دکتر حسینی با اشاره به اینکه منظور از تربیت دینی و معنوی گرفتن نشاط و بازی های کودکانه از او نیست گفت : بازی های کودکانه و تقویت روحیه نشاط لازمه مقطع سنی هر نوجوانی است اما در کنار اینها باید وی را به سمت تعالی روح و اندیشه با برنامه های تخصصی و اجتماعی سوق دهیم.
وی افزود: هدف از برگزاری طرح نشاط معنوی در امامزاده ها و اماکن مقدس هم همین است تا در کنار حفظ روحیه شادی و بازی های کودکانه برنامه هایی برای آموزش وتقویت روحیه معنوی دانش آموزان داشته باشیم تا در کنار پرکردن اوقات فراغت برای دانش آموزان با برنامه های تفریحی ،حرفه آموزی را هم در برنامه ها قرار دهیم.
مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی در ادامه با ابراز نگرانی از عصر حاضر که دشمنان برای خشکاندن ریشه های هویتی جوانان و نوجوانان سرمایه گذاری های کلانی میکنند گفت : اگر در دوران دفاع مقدس خاکریزها در شلمچه و مهران و فکه بود امروز خاکریزها در پشت بام خانه های مان است و دشمن به طور خاص افکار ، باورها، و اعتقادات را هدف قرار داده است .
وی افزود: 160 کانال ماهواره ای و 2 هزار شبکه فارسی زبان و از همه مهمتر فضای مجازی که آنلاین در اختیار کودکان و نوجوانان ماست ظرفیتهای گسترده ای است که دشمن با تمام قوا سرمایه گذاری میکند تا هویت دینی و اسلامی را از خانواده ها و فرزندان ما بگیرد لذا ما حتما باید به کمک خانواده ها و دستگاه های فرهنگی با  برنامه هایی پربار مقابل این حملات قد علم کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم گفت : رهبر انقلاب در منشور گام دوم به اخلاق مداری و خودسازی و سبک زندگی ایرانی اسلامی در کنار علم اندوزی در راستای تعهدات دینی تاکید کرده اند و جوانگرایی را در راس امورکشور دانسته اند لذا با توجه به این دغدغه های مقام معظم رهبری همه ما در قبال تربیت نسلی با این ویژگی ها برا ی چهل سال دوم انقلاب مسئولیم.
وی در پایان از راه اندازی 45 پایگاه مرکز افق (مراکز اجتماعی فرهنگی و قرآنی ) در امامزاده هاو بقاع متبرکه در روزهای اخیر خبر داد گفت : با راه اندازی رسمی این پایگاه ها درکنار تمام فعالیتها تلاش خواهیم کرد به مسائل اجتماعی هم بپردازیم.
فاضلی نسب معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان هم در این مراسم گفت : تابستان امسال بیش از 2هزار دانش آموز در 47 مرکز نشاط معنوی استان که در مساجد امامزاده ها و پایگاه های بسیج دایر شده بود ثبت نام کردند و در دوره های مختلف آموزشی شرکت نمودند .
وی افزود: از تلاش 20 مبلغ و مربی که 9 نفرشان اعزامی ازقم بود در این دوره ها بهره مند شدیم.
در پایان مراسم از مربیان ، فعالان و دانش آموزان منتخب طرح نشاط معنوی تجلیل شد. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار