• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

گرا می داشت روز مباهله با اطعام اقشار مختلف توسط اوقاف آذربایجان شرقی

گرا می داشت روز مباهله با اطعام اقشار مختلف توسط اوقاف آذربایجان شرقی

با اطعام اقشار مختلف از محل نیات واقفین خیر اندیش روز مباهله توسط اوقاف استان گرامی داشته شد.

 سه شنبه 5 شهریور 1398   117  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی این مراسم با حضور 500نفر از اقشار مختلف مردم اعم از مسولان استانی و شهرستانی علی الخصوص حضرت آیت اله آل هاشم پدر معنوی استان و دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی و معاونین و فرماندارتبریز، بابرپایی سفره اطعام از محل نیت موقوفات مرحومه بانو خیرالنساء در تبریز گرامی داشته شد. 
لازم به ذکر است روز مباهله پیامبر اسلام (ص) از وقایع مهم تاریخ اسلام است که به اثبات حقانیت شیعه می‌پردازد، روزی است که آیه‌ تطهیر و حاتم‌بخشی هل آتی حضرت علی(ع) در این روز نازل شده است.
گفتنی است : مباهله پیامبر(ص) با مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی‌الحجه سال دهم هجری اتفاق افتاد و پیامبر (ص) طی نامه‌ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد و از طرفی بنا بر روایتها حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) هر سه افطاری روزهای روزه‌داری خود را که برای بهبودی حسنین نذر کرده بودند را به نیازمندان بخشیدند که ازاین‌ رو آیه هل آتی درشان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) نازل شد.
بر همین اساس و با توجه به آیه هاتم بخشی که همواره در دین ما مورد تاکید است و خیران و نیک اندیشان با نیتهای مختلف موقوفاتی را وقف اطعام نیازمندان و یا برای مناسبتهای مختلف برای مردم داشته اند که موقوفه بانوی مکرم خیر النساء یکی از این موارد است و سالانه در مناسبتهای مختلف هزاران نفر از این موقوفه اطعام می شوند .
باید تاکید کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه لازم است مردم در این امر پیش قدم شوند تا هم سنت های پیامبر و تاکیدات الهی را بجا بیاورند و هم در راستای گشایش مشکلات مردم کارساز باشند. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار