• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امام جمعه تبریز  در مراسم افتتاحیه جامعه سادات آذربایجان شرقی عنوان کرد ؛

امام جمعه تبریز در مراسم افتتاحیه جامعه سادات آذربایجان شرقی عنوان کرد ؛

جامعه سادات آذربایجان در الگوسازی برگزاری مراسم های مذهبی نقش بی بدیل می تواند ایفا کند.

 دوشنبه 4 شهریور 1398   232  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در اولین همایش جامعه سادات استان با بیان اینکه اجتماع سادات در قالب یک تشکل فرهنگی اقدامی اخلاقي و تربيتي است گفت : جامعه سادات آذربایجان با هدف تمدن سازی اسلامی و همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری در موضوع سادات را دنبال می‌کند.
وی تشکیل جامعه سادات را فرصتی مناسب برای شناسایی شجره سادات عضو دانست و ادامه داد : سیادت بیشتر با نسل حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) پیوند خورده است و مشهورترین شاخه‌های سادات نسل‌شان به امامان شیعه می‌رسد از این رو قوام هویت اسلامی به رسول اکرم (ص) و انتساب به اهل بیت (ع) مقدمه‌ای مناسب برای انتساب هویتی است.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه تاکید کرد : اتحاد سادات و جریان سازی آنها در مناسبت های ملی و مذهبی و تکریم شعائر اهل بیت توسط این تشکل کاری بسیار ارزشمند است که میتواند زمینه ساز همگرایی روز افزون باشد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه سادات می توانند نقش اساسی و محوری در جامعه اسلامی داشته باشند‌ گفت : حضور و تبیین آموزه های دینی و سیره ائمه اطهار توسط علمای سادات در مناسبت های مختلف در مساجد بخشی از نقش سادات در جامعه است.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم راه اندازي مجمع سادات حركتي شايسته و ستودني دانست و از اداره ثبت احوال استان خواست برای تکمیل اعضای جامعه سادات آذربایجان با مسئولان این تشکل همکاری داشته باشند.
وی با تاکید بر پرهیز از اختلاف افکنی ها در بین تشکل های فعال در مساجد و هیات امنای این اماکن مقدس حضور هیات های عزاداری را در مساجد بلامانع دانست و گفت : جامعه سادات در برگزاری مراسم های مذهبی در مساجد هم نقشی بدیل میتوانند داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان از حجت الاسلام فقیه ، حجت الاسلام حسینی مدیر کل اوقاف استان و حجت الاسلام موسوی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه استان که در راه اندازی جامعه سادات استان با تمام وجود تلاش کرده اند تقدیر نموده و اظهار داشتند: بسیار خرسندم که امروز در چنین جمعی نورانی حضور دارم، چرا که چنین جلسه ای از زمان حضورم در تبریز بی بدیل بوده و آن به برکت وجود سادات جلیل القدر می باشد.  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حسینی در این همایش با بیان اینکه باید تلاش کنیم فرهنگ موقوفه خواری را به موقوفه داری تبدیل کنیم گفت : وقف تکریم انسانیت است و در این راستا باید فرهنگ وقف باید در استان احیا شود.
وی ادامه داد : احیای موقوفات میتواند در جهت گسترش علم و مراکز علمی ، توسعه کتابخانه ها، کمک به درمان بیماران ، ارتقا سطح معنویت و اخلاق در جامعه و همچنین تامین رفاه و آسایش آحاد مردم نقشی موثر داشته باشد.
حجت الاسلام  والمسلمین حسینی گفت : با احیای موقوفات و فرهنگ وقف در جامعه میتوان به ایجاد درآمد مستمر برای پشتیبانی از حوزه های علیمه  کمک قابل توجهی داشت. 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حمایت از سادات ، کمک به سادات نیازمند ، کمک به ازدواج سادات را از دیگر برکات احیای فرهنگ وقف در جامعه برشمرد.
گفتنی است در پایان این مراسم از علمای سادات و مزدوجین سادات تجلیل به عمل آمد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار