• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

موقوفات ربع رشیدی بزرگترین موقوفه ثبت جهانی شده

موقوفات ربع رشیدی بزرگترین موقوفه ثبت جهانی شده

موقوفات ربع رشیدی بزرگترین سرمایه علمی و پزشکی و ثبت جهانی شده در استان است که با احیای آن کارهای مهمی در استان به وقوع خواهد پیوست.

 پنج شنبه 31 مرداد 1398   201  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان با بیان این مطلب گفت : موقوفات خواجه رشید الدین معروف به موقوفات ربع رشیدی بزرگترین موقوفه در کشور است که وقف نامه آن هم به ثبت جهانی رسیده است.
حجت الاسلام والمسلمسن حسینی افزود : این موقوفه علاوه بر تبریز در شهرستانهای دیگر استان نیز زمینهای وقفی دارد و دو نیت مهم این موقوفه علم الادیان و علم الابدان می باشدکه با احیای این موقوفه عظیم میتوانیم کمک های مالی خوبی از محل نیات این موقوفه به حوزه های علمیه، دانشکده های الهیات و علوم پزشکی انجام دهیم.
سید شهاب الدین حسینی گفت: از 760 سال پیش تا کنون ربع رشیدی بزرگترین موقوفه در سطح جهان است که رشید الدین فضل الله همدانی به عنوان اولین واقف در این دیار، امر خداپسندانه وقف را در گسترش علم آغاز کرد.
وی همچنین به موقوفات قائم مقام فراهانی اشاره کرد و گفت : این موقوفات هم میتوانند منبع در آمد خوبی برای اوقاف در راستای اجرای نیات واقف باشند اما برای بازگرداندن تمام این موقوفات به اوقاف و سند دار کردن آنها نیازمند تعامل بین بخشی با ارگانهای مختلف هستیم.
وی از نیروی انتظامی خواست در احیای موقوفات و مشکلات احتمالی قضایی در این زمینه در کنار اوقاف باشد تا اوقاف بتواند در دستیابی به اهداف عام المنفعه خود در احیای موقوفات پیش برود.
فرمانده نیروی انتظامی استان هم با ابراز خرسندی از حضور حجت الاسلام حسینی در اوقاف استان گفت : با اشرافیتی که جنابعالی در حوزه وقف دارید مطمئنا کارهای بزرگی در استان رخ خواهد داد. 
وی افزود نیروی انتظامی هم با تمام توان در کنار اوقاف است تا در رفع مشکلات نقشی در جامعه ایفا کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار