• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همت دسته جمعی برای تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی

همت دسته جمعی برای تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی

تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی همتی جمعی و مردمی را می طلبد .

 یک شنبه 20 مرداد 1398   106  0      

به گزارس روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین حسینی همزمان با روز عرفه در مراسم غبار روبی امامزاده سید محمد کججانی تبریز با تسلیت سالروز شهادت مسلم ابن عقیل سفیر کاروان امام حسین (ع) و گرامیداشت روز عرفه روز نیایش و بندگی گفت : تبدیل امامزادگان که مامن و پناه گاه عاشقان و دلباختگان ائمه است ،به قطب های فرهنگی از آمال و آرزوهای رهبر معظم انقلاب است که برای تحقق این آرزو همت جمعی متولیان فرهنگی ، خادمان و مدیران امامزادگان و حتی خود مردم را می طلبد.
سید شهاب الدین حسینی افزود : گسترش اخلاق و معنویات در راستای گسترش سبک زندگی اسلامی از تاکیدات مهم رهبر انقلاب در منشور گام دوم است که در این زمینه هم امامزادگان بهترین محل برای ترویج اخلاق و معنویت هستند .
وی در ادامه امامزادگان را اماکن مقدس مردمی معرفی کرد و گفت : وقتی مردم خالصانه با وجود بار مشکلات اقتصادی در کشور حاضر نیستند در اعتقاداتشان خللی وارد شود و همچنان امامزادگان و حرمین امامان را از نذورات وکمکهای مالی بی بهره نمیگذارند ، این نشان میدهد این پایگاه های مردمی میتوانند حقیقت اسلام ناب محمدی را نه تنها به شهر ها و کشور بلکه دنیا صادر کنند. 
مدیر کل اوقاف استان گفت : امروز نیازهای فرهنگی بیشتر از هر زمانی در کشوربه چشم میخورد و ما وظیفه داریم با تمام قوا وارد عمل شده در کنار کارهای عمرانی و توسعه ای زیرساختهای فرهنگی را برای بهره مندی مردم از امامزادگان فراهم کنیم.
دکتر حسینی افزود : امامزاده سید محمد کججانی یکی از عرفای به نام عصر خود و محبوب قلبهای مردم منطقه این ظرفیت را دارد که تبدیل به پایگاهی برای مردم شود و خوشبختانه با کارهای عمرانی و برنامه های فرهنگی گامهای خوبی در این زمینه برداشته شده اما لازم است در معرفی آن تمام تلاشمان را بکنیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی در پایان در این زمینه از در دست تدوین بودن کتاب جامع امامزاده سید محمد کججانی برای معرفی بیشتر خبر داد.
حجت الاسلام خلیلی مدیر امامزاده کججانی هم در این مراسم غبار روبی گفت : از آنجایی که این امامزاده در منطقه حاشیه ای قرار گرفته و راه های ورودی مناسبی نداشت با تلاشهای شبانه روزی توانستیم در مسیر گشایی ها و توسعه عمرانی امامزاده قدم های خوبی برداریم .
وی افزود : اکنون به دلیل نیاز های فرهنگی در منطقه بر روی اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی تمرکز کرده ایم و آوازه سه شنبه های این امامزاده حتی در خارج استان هم رسیده است.
حجت الاسلام خلیلی گفت : هماهنگی با تیم پزشکی همراه با تجویز داروی رایگان یکی از مهمترین برنامه هایی است که از استقبال خوبی برخوردار است و تا حدی نیاز ساکنان منطقه و زائران را پاسخ می دهد.
وی افزود : حضور دندانپزشکان، مشاوران حقوقی و خانواده هم در جذب مردم به امامزاده بسیار کمک کرده و همچنین برگزاری کلاسهای مختلف قرآنی و آموزشی و معرفتی از برنامه های فرهنگی این امامزاده بوده است.
در پایان این مراسم حرم شریف امامزاده توسط مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و خادمان و حاضران غبار روبی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار