• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امر وقف در واقع پشتوانه ای اقتصادی برای اسلام در جامعه است .

امر وقف در واقع پشتوانه ای اقتصادی برای اسلام در جامعه است .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در دیدار با پاشایی عضو هیئت مدیره صنعت و معدن استان و عضوانجمن قطعه سازان کشور مطرح کرد :از صدر اسلام تا کنون وقف پشتوانه ای اقتصادی برای اسلام است تا مشکلات جامعه اسلامی از این طریق مرتفع شود .

 پنج شنبه 17 مرداد 1398   68  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقیحجت الاسلام والمسلمین دکترسیدشهاب الدین حسینی در این دیدار ، در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه ، با طرح این موضوع گفت : بهره وری اقتصادی رویکرد اصلی کارم در اوقاف است تا طبق اهداف و نیت های موجود با درآمدزا کردن موقوفات در تبلیغ دین و رفع مشکلات مردم و جامعه اسلامی کارگشا باشم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسینی افزود : فعالان صنعتی و بزرگان و صاحب نظران این حوزه کمک شایانی در زمینه رسیدن به این اهداف میتوانند انجام دهند چرا که ما موقوفات بسیاری درمناطق صنعتی استان داریم.
وی با اشاره به وقفی بودن مناطق صنعتی که مربوط به موقوفات قائم مقام فراهانی است گفت : درآمدهای حاصل از این موقوفات در صورت بازگشت اجاره ها و درآمد های حاصل ازآنان بار بزرگی از مشکلات اقتصادی مردم را از دوش آنان برمی دارد.
مدیر کل اوقاف استان در ادامه افزود : در بخش کشاورزی هم ظرفیتهای بزرگی داریم که طرح هایی برای تبدیل آنها به مجموعه های کشت و صنعت داریم .
وی افزود یکی از رویکرد های اوقاف کارهای فرهنگی است که نیاز به کارهای زیزبنایی دارد و باید زیرساختهای فرهنگی با بهره وری اقتصادی موقوفات آماده شده واجرایی شود.
وی در پایان خواستارکمک فکری فعالان صنعتی برای دستیابی به اهداف اوقاف شد.
پاشایی عضو هیئت مدیره صنعت و معدن استان  و عضو انجمن قطعه سازان کشور هم با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی قطب صنعتی کشور است خطاب به مدیر کل اوقاف استان  گفت : طرح ها و ایده های اقتصادی که شما دارید قابل تحسین بوده و با جدیتی در فعالیت های کاری جنابعالی سراغ داریم مطمئناً آینده روشنی برای اوقاف و موقوفات استان پیش رو است.
وی گفت: انشاالله با ارتباطات تنگاتنگ حوزه صنعت و اوقاف و پیوند اخوت محکم میتوانیم باری از مشکلات جامعه و مردم را بر داریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار