• امروز چهارشنبه دوم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نشاط معنوی در امامزاده های مراغه

نشاط معنوی در امامزاده های مراغه

برگزاری طرح ملی نشاط معنوی در امامزاده های مراغه از استقبال خوبی برخوردار است .

 سه شنبه 15 مرداد 1398   55  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی  حجت الاسلام مطهری رییس اداره اوقاف شهرستان مراغه با اشاره به برنامه های تابستانی اوقاف مراغه برای اوقات فراغت دانش آموزان گفت : خوشبختانه طرح ملی نشاط معنوی به لحاظ برگزاری در امامزاده ها و فضای معنوی و امن حاکم بر این اماکن مقدس از استقبال خوب خانواده ها برخوردار است.
وی افزود : این طرح از 20 تیرماه تا اواخر مرداد ماه برگزار میشود و حدود 100 دانش آموز در امامزاده سید محمد در دوره های قرآنی ثبت نام کرده اند.
حجت الاسلام مطهری حفظ کل ، حفظ جزء، مفاهیم و قرائت را از جمله عناوین کلاسهای قرآنی اعلام کرد و افزود : کلاسهای سبک زندگی هم به طور منظم برگزار میشود که خانواده ها از این کلاسها استقبال خوبی دارند ودر کنار این کلاسهای مشاوره هم داریم که مشاوره خانواده ارائه میکنندو حجت الاسلام قلمی هم از مبلغان اعزامی از قم در امامزاده ضمن سخنرانی در مواقع خاص به شبهات و مسائل شرعی مردم پاسخ می دهند.
وی در ادامه افزود : در امامزاده سید ابراهیم مراغه هم که اردو محور است روزانه کاروانهای زیارتی دانش آموزان به این مکان مقدس اعزام و از برنامه های مختلف استفاده میکنند
رییس اوقاف مراغه یکی دیگر از برنامه های آموزشی قرآن را فعالیت موسسه ابا صالح المهدی زیر نظر اوقاف دانست و گفت: این موسسه در طول سال برنامه های قرآنی دارد و در طول تابستان هم 500 نفر در دوره های مختلف قرآنی ثبت نام کرده اند.
وی همچنین با اشاره به برگزاری دعای عرفه در در امامزاده گان سید محمد(ع) و سید ابراهیم(ع) مراغه گفت : همه ساله استقبال خوبی از مراسمات روز عرفه در این امامزادگان انجام  میشود که امسال هم با برگزاری این دعای پرفیض فضای معنوی خاصی به امامزاده گان خواهیم داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار