• امروز چهارشنبه دوم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بروز رسانی موقوفات بر اساس نیازهای روز جامعه ضروری است.

بروز رسانی موقوفات بر اساس نیازهای روز جامعه ضروری است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در دیدار با نماینده اهر در مجلس شورای اسلامی در محل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، بهره وری از موقوفات و بروز رسانی کردن آنان را از از ضروریات روز جامعه دانست .

 سه شنبه 15 مرداد 1398   86  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی در این دیدار با اشاره به اهمیت موقوفات شیخ شهاب الدین اهری در شهرستان اهرکه ساخت سردخانه در آن به تصویب رسیده و برخی عملیات اجرایی در آن هم آغاز شده است گفت : این موقوفه که یکی از نیت های آن کمک به طلاب ، دانش آموزان و حمایت از کارهای فرهنگی و قرآنی میباشد چندین سال است که در دست ساخت بوده و به دلایلی به بهره برداری نرسیده است.
مدیر کل اوقاف آذربایجان شرقی افزود : از آنجایی که به بهره وری رساندن و درآمد زا کردن موقوفات بنا به شرایط اقتصادی موجود کشور از ضروریات روز جامعه است این سردخانه باید هرچه زود تربه اتمام رسیده ومورد بهره برداری قرار گیرد.
وی گفت : طبق بررسی هایی که انجام داده ایم در شهرستان اهر حدود 300 روستا وجود دارد که دانش آموزان آن تنها تا مقطع ابتدایی میتوانند تحصیل کننده به همین جهت طبق نیازسنجی های انجام شده در نظر دارم با اتمام این سردخانه و با توجه به نیت واقف  با درآمد آن مدارس شبانه روزی در منطقه ساخته شود تا دانش آموزان بتوانند به ادامه تحصیل بپردازند. 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود : باید مسا ئل حقوقی و موانع و منابع مالی این موقوفه با سرعت حل شود چرا که در شرایط فعلی بیتفاوت بودن به چنین مسایل مهمی ظلم در حق مردم و واقفان است.
عبدالهی نماینده اهر هم در این دیدار با استقبال از این طرح عظیم گفت : طبق برآورد انجام شده برای احداث این سردخانه در محل موقوفه 20 میلیارد تومان نیاز است که بنده به جد پیگیر این طرح خواهم بود و قول مساعد برای تهیه این مبلغ به صورت وام بانکی برای اتمام این طرح را داد.
وی افزود با تعامل بیشتر میتوانیم خیلی از مشکلات را از دوش مردم برداریم و در زمینه وقف و اهمیت آن در جامعه فرهنگ سازی کنیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار