• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نوای روح بخش دعای عرفه در امامزادگان تبریز

نوای روح بخش دعای عرفه در امامزادگان تبریز

همزمان با روز عرفه نوای روح بخش دعای عرفه در امامزادگان شهر تبریزو به طور ویژه در امامزاده عون ابن علی طنین انداز می شود .

 یک شنبه 13 مرداد 1398   220  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان  شرقی محمد علی فاضلی نسب معاون فرهنگی و اجتماعی استان با اعلام این خبر با اشاره به اهمیت دعای عرفه  گفت : دعای عرفه عنوان دعایی است منسوب به امام حسین (ع) پیشوای شیعیان، روزی که مسلمانان همگی به سبب تاریخ عرفانی این روز و ارتباط میان عاشق و معشوق، دنبال درک عشق حقیقی یعنی خداوند هستند.
فاضلی نسب افزود: بسیاری از مسلمانان برای این روز که به تعبیر بسیاری روز دعاست، برنامه ریزی کرده اند و پس از روز ها و شب های نورانی ماه مبارک رمضان، دلشان به بخشش گناهان و برآورده شدن حاجات در عرفه است.
وی گفت : به همین منظور طبق برنامه ریزی های انجام شده این دعا در امامزادگان تبریز با حضور عاشقان الهی  قرائت خواهد شد و به طور ویژه و خاص در امامزاده سید حمزه (ع) و عون ابن علی با ویژه برنامه های خاصی که تدارک دیده شده است قرائت خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان گفت : از آنجایی که مستحب است دعای عرفه در فضای باز خوانده شود امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده این دعا در جوار امامزاده عون ابن علی واقع در کوه عینالی تبریز در کنار مرقد شهدای گمنام برگزار خواهد شد و فضایی معنوی و عرفانی به این مکان خواهد داد.
وی ادامه داد: سخنرانی،مداحی ، برگزاری خیمه های معرفت ،و پاسخ به مسایل شرعی از برنامه های جنبی این مراسم در عون ابن علی خواهد بود و بعد از نماز مغرب و عشاء هم برای بیش از 2 هزار نفر از محل نیت موقوفات واقفه خیراندیش بانو خیرالنسا سفره احسان حضرت اباعبدالله(ع) گسترده خواهد شد. 
وی از عموم مردم خواست از این برنامه معنوی بهره مند شده با حضور در این محل از این دعای پرفیض استفاده کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار