• امروز چهارشنبه دوم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری جشن ازدواج 100 زوج جوان در امامزاده سید حمزه تبریز

برگزاری جشن ازدواج 100 زوج جوان در امامزاده سید حمزه تبریز

همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع)و حضرت فاطمه (س) 100 زوج جوان در برنامه ای با عنوان پیوند آسمانی زندگی مشترک خود را در امامزاده سید حمزه تبریز با معنویت آغاز میکنند.

 پنج شنبه 3 مرداد 1398   195  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی حجت الاسلام حسینی مدیر کل اوقاف استان درنشست هم اندیشی و برنامه ریزی متولیان این جشن با بیان این که ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از وظایف مهم اوقاف است گفت : با برنامه ریزی های انجام شده جشن ازدواج 100زوج جوان از میان قشرهای مختلف مردم شناسایی شده است که با تامین اعتبار از محل نیات موقوفات ، 12 مرداد ماه جشن ازدواج این زوجها در امامزاده سید حمزه تبریز برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه اوقاف آذربایجان شرقی در این زمینه از استانهای پیشتاز است افزود :در این برنامه اولویت با زوجهایی است که مهریه آنها کم باشد تا به نوعی تداعی زندگی ساده ائمه بوده و ترویج زندگی آسان را به دنبال داشته باشدد.
مدیر کل اوقاف استان گفت : انتخاب مکان برگزاری این جشن هم به این دلیل است که اولا بتوانیم مسائل اجتماعی و فرهنگی را در امامزاده ها گسترش دهیم دوما اینکه آغاز یک زندگی به سبک ائمه به ویژه مولی علی (ع) در مکانی مقدس ومعنوی صورت بگیرد.
دکتر حسینی در ادامه وقف و نیت واقفان در حوزه های اجتماعی به ویژه ازدواج جوانان را در شرایط کنونی جامعه بسیار با اهمیت دانست و گفت: امروزه با توجه به شرایط اقتصادی سن ازدواج در جامعه بالا رفته و به همین لحاظ برخی آسیبهای اجتماعی هم افزایش پیدا کرده است ، لذا لازم است خیران به این موضوع در موقوفات و کمکهای مالی خود توجه ویِژه داشته باشند چون در زمینه های مذهبی نیات واقفان از گذشته زیاد بوده اما نیاز امروز جامعه کمکهای اجتماعی است.
وی همچنین از برنامه ویژه زوجهای سادات در روز عید غدیر خبر داد و گفت: به مناسبت روز عید غدیر هم زوجهایی که زمان عقدشان از سال 97 تاکنون است و مهریه پایین ملاک زندگیشان بوده میتوانند با ارائه مدارک خود به اداره کل اوقاف  و امور خیریه استان دراین طرح هم شرکت کنند وهدایای خود را از طرف اداره اوقاف که از محل نیت واقفان برای این زوجها تهیه خواهد شد دریافت نمایند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار