• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برنهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه

تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برنهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه

تاکید نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی برنهادینه شدن فرهنگ وقف در آئین تودیع و معارفه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی

 پنج شنبه 20 تیر 1398   354  0      

 به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه مراسم تودیع حجت‌الاسلام والمسین مصائبی و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی؛مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم؛نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ،حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد معاون امور استانها سازمان اوقاف، دکتر سید مصطفی ملیحی؛، مسئولان کشوری و لشگری و معاونان و مدیران استانی و شهرستانی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه 20 تیر ماه) در محل این اداره کل برگزار شد.
در این مراسم نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ وقف در بین آحاد جامعه گفت : فرهنگ سازی و آگاه سازی در حوزه وقف باعث میشود انسان هایی که آمادگی دارند در این حوزه احسان و نیکی داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم افزود : با ترویج فرهنگ وقف بسیاری از مشکلات اقتصادی آسیبهای اجتماعی و فقر در جامعه قابل حل است .
وی  در ادامه با توصیه به اینکه قدرشناس زحمات همدیگر باشیم و نسبت به همدیگر تعصب داشته باشیم،ضمن قدردانی از زحمات چند ساله حجت الاسلام والمسلمین مصائبی مدیر کل سابق اوقاف استان از مدیرکل جدید اداره کل اوقاف وامور خیریه خواست در راستای برچیده شدن اختلافات موجود بین هیات امنا مساجد و دیگر تشکل های مردمی در این سنگر مقدس شیوه ای جدید در انتخاب هیات امنای  مساجد اتخاذ کنند تا مساجد به بهترین شکل اداره شوند.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی نژاد معاون امور استان های اوقاف هم در این مراسم گفت :  دشمن با هجمه های فرهنگی می خواهد به کشور صدمه وارد کند و این مشکلات اقتصادی برای این است که مردم از ارزش های خود دست بکشند ولی مردم ما بامقاومت خود دشمن را روز به روز منفعل تر کرده اند. 
وی افزود: در راستای سیاستهای جدید سازمان اوقاف تلاش بر تقویت احیای موقوفات داریم و سازمان اوقاف در راستای تقویت بنیه اقتصادی کشور به یاری دولت می آید و حاضریم برای کاهش مشکلات جامعه هرگونه همکاری با دولت را انجام دهیم .
معاون امور استانهای اوقاف کشور گفت: موقوفات مخروبه را احیا می کنیم تا با افزایش بهره وری قدم های موثری در ایجاد اشتغال جوانان و حمایت از محرومان برداریم.
حجت الاسلام والمسلمین مصائبی مدیر کل سابق اوقاف آذربایجان شرقی هم با ارائه عملکردی از دوره مدیریتی خود گفت :قبلا  تمام ادارات و ساختما‌ن‌های اوقاف موقوفه بودند اما توانستیم در استان و شهرستان‌ها ساختمان‌ و خودروهای دولتی اجاره کنیم.
وی افزود: درآمد موقوفاتمان در استان از 13 میلیارد تومان در چند سال گذشته به 40 میلیارد تومان با افزایش 40 درصدی در سال گذشته رسیده است و درآمد بقاع متبرکه از 5 میلیارد تومان به 10 میلیارد افزایش یافته است.
مصائبی از سند دار کردن یک هزارو 430 مورد موقوفه به صورت تک برگ گفت: برای 6هزارو 300 رقبه هم سند مالکیت اخذ شده است.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی اوقاف گفت : در طول 4 سال مدیریتم در تربیت حافظان قرآن در رتبه 31 بودیم که طبق آخرین آمار اینک در رتبه ششم هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی مدیر کل جدید اوقاف هم  گفت :از اعتماد مجدد ریاست سازمان اوقاف برای بنده شاکر و قدردان هستم که دوباره اعتماد کردند و این مسئولیت خطیر را برعهده بنده نهادند.  
وی افزود: تقدیر و تشکر بی دریغ از حاج آقا آل هاشم که اجازه دادند در حمایت از مسیر ولایت مداری در استان بوده و سربازی کوچک در راه وقف و قرآن باشم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت احیای موقوفات و تبدیل به احسن آنها افزود: امیدوارم بتوانیم فرهنگ موقوفه خواری را به موقوفه داری تبدیل کنیم و تمام تلاشم را دراین زمینه خواهم کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار