• امروز یک شنبه سی ام تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

کمک به آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از محل اجرای نیت واقفان

کمک به آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از محل اجرای نیت واقفان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد: کمک مالی اداره کل اوقاف استان برای آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد از محل اجرای نیت واقفان بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

 چهارشنبه 10 بهمن 1397   146  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ،حجت‌الاسلام علی مصائبی با بیان این‌که قبل از آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این امکان فراهم شد که زندانیان بی‌گناه آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگردند، گفت: ما نیز تلاش کردیم به تاسی از آرمان‌ها و اهداف والای انقلاب، در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، قدم خیری برداشته و در آزادی ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد سهیم شویم.

وی با اشاره به این‌که کمک‌ به نیازمندان از جمله رسالت‌های اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است، تاکید کرد: از خیران و افرادی که تمکن مالی دارند دعوت می‌کنیم تا در این راستا و برای کمک به نیازمندان، با وقف‌های خود، هم گرهی از مشکلات نیازمندان باز شده و هم برای خودشان باقیات الصالحاتی بجا بگذارند.

وی با بیان این‌که اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همواره در جشن‌های گلریزان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرده است، افزود: از خیران و افرادی که توانایی وقف اموال خود به نیازمندان و همچنین زندانیان جرایم غیرعمدی که ناخواسته در بند گرفتار شده‌اند را دارند، استقبال می‌کنیم، تا با اجرای نیت‌هایشان در بخش‌های مختلف جامعه، گره از مشکلات نیازمندان گشوده و بتوانیم شادی را به خانواده‌های نیازمندان هدیه کنیم.

آزادی مددجویانی که ناخواسته روانه زندان شده‌اند؛

یکی از این زندانیان جرایم غیرعمد که مقرر است در دهه فجر سال جاری و همزمان با چهل سالگی انقلاب در زمره ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد استان از بند رها شده و به کانون گرم خانواده برگردد، مددجوی ۵۸ ساله‌ای است که از آبان ماه سال‌جاری روانه زندان شده است؛ وی که سابقا به شغل نگهبانی مشغول بود، از قشر ضعیف جامعه بوده و همسرش نیز در بستر بیماری است.

زندانی دیگری نیز که مقرر است در دهه فجر سال‌جاری در زمره ۴۰ زندانی جرایم غیرعمد استان از بند زندان رها شود، مددجوی ۴۷ ساله‌ای است که از آذر ماه سال ۹۵ در زندان به سر می‌برد؛ این مددجو سرپرست چهار نفر اعضای خانواده خود بوده و به علت محکومیت دیه غیرعمد ناشی از حوادث کارگاهی روانه زندان شده است.

وی پیش از این‌که روانه زندان شود، کارگر ساده‌ی کشاورزی در زمین‌های کشاورزی محل سکونت خود بوده که تصمیم به احداث طبقه فوقانی برای خانه خود کرده و یک نفر از روستائیان را به کار می‌گیرد که طبق اعلام بازرسان و کارشناسان مبتلا به بیماری صرع بوده است؛ این کارگر حین اجرای عملیات ساختمانی، به علت عدم رعایت نکات ایمنی کار از طبقه دوم سقوط کرده و پس از انتقال به مراکز درمانی فوت می‌کند.

در این رابطه، مددجوی ۴۷ ساله به عنوان کارفرما و به علت عدم رعایت نکات ایمنی کار، ۵۰ درصد مقصر شناخته شده و روانه زندان می‌شود.

مبلغ بدهی این مددجو برابر با ۱۱۵ میلیون تومان بوده که پس از تایید حکم اعسار به تقسیط توسط مراجع قضایی، بدهی وی به ۴۵ میلیون تومان تقلیل یافته است. از این مبلغ تنها ۱۰ میلیون تومان جهت آزادی زندانی موردنیاز بود که با همکاری ستاد دیه و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تامین شده و زمینه آزادی این زندانی در دهه فجر سال‌جاری فراهم شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار