• امروز چهارشنبه بیست و نهم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

می توانیم مراسمات عقد و عروسی خود را در مسجد برگزار کنیم

می توانیم مراسمات عقد و عروسی خود را در مسجد برگزار کنیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: با توجه به هزینه های سرسام آور ازدواج، می توان در کنار مساجد سالن هایی را احداث کرد که به این امر اختصاص یابد، البته به شرطی که هیئت امنا آن را منبع درآمدی برای خود نکنند.

 سه شنبه 10 مهر 1397   291  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در مراسم کلنگ زنی احداث مسجد فرشته، با بیان این که مسجد از زمان پیامبر گرامی اسلام نیز، محل رسیدگی به امورات دنیوی و اخروی مردم بود، اظهار داشت: در همین جهت باید در مسجد، تمامی امکانات از جمله فرهنگی، ورزشی، کتابخانه، پایگاه مقاومت و... را در نظر گرفته و فراهم کنیم

 

وی با اشاره به هزینه های سرسام آور برای مراسم های عقد و جشن عروسی، گفت: با توجه به هزینه های سرسام آور ازدواج، می توان در کنار مساجد سالن هایی را احداث کرد که به این امر اختصاص یابد، البته به شرطی که  هیئت امنا آن را منبع درآمدی برای خود نکنند. 

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بااشاره به این که این که برخی افراد جوانان و نوجوانان را از مسجد فراری می دهند، ادامه داد: کودکان باید به مسجد بیایند و با ان جا مانوس شوند و مسجد محل آرامش جوان و نوجوان باشد و از هیئت امنا و امام جماعتی خوش ذوق برخوردار باشد.

 

وی با انتقاد از فعال بودن مساجد تنها در برگزاری مراسمات ختم، گفت: برخی مساجد در  چند نوبت روز مراسم ختم برگزار می کنند که معنی فعال بودن نیست و فعال بودن مسجد، به برگزاری برنامه های فرهنگی اثرگذار برای تمام اقشار جامعه است.

 

 

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار