• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسجد باید نوعی فرهنگسرا باشد

مسجد باید نوعی فرهنگسرا باشد

عضور شورا کلانشهر تبریز با تاکید بر این که شهرداری برای پرداخت به مسائل فرهنگی لازم نیست که فرهنگسرا احداث کند، تصریح کرد: ما این هزینه ها را برای مساجدی، با عنوان پایگاه فرهنگی اجتماعی هزینه کنیم و بخشی از مسجد باید به عنوان فرهنگسرا باشد.

 سه شنبه 10 مهر 1397   231  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، عبدالله تقی پور عصر امروز در مراسم کلنگ زنی احداث مسجد فرشته جنت با بیان این که، مساجد به عنوان پایگاه عبادی اجتماعی تلقی می شود، اظهار داشت: قطع و یقین وظایف خطیری برای شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی تعریف شده است که بخش عمده آن موضوع مسائل فرهنگی است.

 

وی با تاکید بر این که شهرداری برای پرداخت به مسائل فرهنگی لازم نیست که فرهنگسرا احداث کند، تصریح کرد: ما این هزینه ها را برای مساجدی، با عنوان پایگاه فرهنگی اجتماعی هزینه کنیم و بخشی از مسجد باید به عنوان فرهنگسرا باشد.

 

این عضو شورا شهر افزود: اگر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام است، زیبنده نیست که نمای مساجد آن با مغازه هاییی زینت داده شود که بخش عمده آن به ضعف مدیریتی بازمی گردد.

 

وی لحاظ تمام کاربری های فرهنگی و مذهبی را در مساجد ضروری و بدون مغایرت با کاربری مسجد عنوان کرد و ابراز داشت: حرم مطهر امام رضا(ع) کاربری های مختلف وجود دارد و این فرهنگ را  نیز باید در مساجد کشور تسری دهیم.

 

تقی پور خاطرنشان کرد: نباید به احداث چند صد متر مسجد دلخوش کنیم و شورا شهر و شهرداری اگر می خواهند به دنبال ایجاد زیرساخت های اساسی فرهنگی باشند، هیچ مغایرتی ندارد هزینه ها را در این بخش صرف کنیم

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار