• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسجد صادقیه افتتاح خواهد شد

مسجد صادقیه افتتاح خواهد شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز: با تکمیل امور عمرانی و میراثی مسجد صادقیه، این مسجد به زودی جهت استفاده عموم بازگشایی و افتتاح خواهد شد.

 دوشنبه 2 مهر 1397   416  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ، حجت الاسلام جعفری از افتتاح مسجد صادقیه خبر داد و اظهار داشت: با تکمیل امور عمرانی و میراثی  مسجد صادقیه، این مسجد به زودی جهت استفاده عموم بازگشایی خواهد شد.

 

رئیس  اوقاف ناحیه یک تبریز در ادامه به تاریخچه این موقوفه اشاره کرد و ابراز داشت: این مسجد، از مساجد تاریخی دوره قاجاریه می باشد که توسط میرزا محمد صادق بنا شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: میرزا محمد صادق علاوه بر مسجد صادقیه، 380 باب مغازه و روستاهای بسیاری را وقف عمران و آبادانی طلاب و حوزه های علمیه کرده است.

 

جعفری گفت: میرزا محمد ابراهیم ظهیرالدوله برادر میرزا محمد صادق نیز مسجد ظهریه را که جنب امام زاده سیدحمزه(ع) می باشد را احداث و وقف کرده است.

 

وی با اشاره به تشابهات قابل توجه در موقوفات این دو برادر، گفت: از این دو برادر، وقف برای احداث حوزه علمیه، احداث مسجد و احداث آب انبار به طور مشابه به یادگار مانده است.

 

رئیس  اوقافناحیه یک تبریز افزود: متاسفانه حوزه علمیه ظهیریه که در کنار امام زاده سیدحمزه(ع) واقع شده بود، در طر ح توسعه مقبره الشعرا از بین رفته است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار