• امروز چهارشنبه بیست و نهم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سوگواره

سوگواره "احلی من‌ العسل" در آذربایجان شرقی برگزار شد

سوگواره "احلی من‌ العسل" بزرگداشت حضرت قاسم بن‌ الحسن(ع) به عنوان الگوی نوجوانان عاشورایی در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

 یک شنبه 25 شهریور 1397   515  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، سوگواره "احلی من العسل" هم‌زمان با سراسر کشور در نقاط مختلف استان برگزار و در تبریز هم در امامزاده سید حمزه(ع) این شهر با حضور دانش‌آموزان عاشورایی برگزار شد که در این مراسم نوجوانان باشور حسینی یکصدا در سوگ اباعبدالله(ع) و شهدای دشت کربلا از سوز دل ناله سر دادند.

 

این نوجوانان در حالی که لباس عزا به تن داشتند از نخستین ساعات صبح امروز با حضور در حسینیه‌ها و مساجد با سر دادن فریادهای حسین حسین، در سوگ فرزند حضرت فاطمه زهرا(س) اشک ماتم ریختند.

 

این همایش هرساله با حضور دانش آموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا، حضرت قاسم ابن الحسن (علیه‌السلام) برگزار می‌شود.

 

عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت گفت که "مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است".

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار