• امروز سه شنبه بیست و هشتم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری طرح سوگواره بصیرت  عاشورایی به صورت همزمان در سراسر کشور

برگزاری طرح سوگواره بصیرت عاشورایی به صورت همزمان در سراسر کشور

طرح سوگواره بصیرت عاشورایی، در آستان مقدس امام زادگان سراسر کشور در ایام ماه محرم و صفر، در حال اجرا است.

 شنبه 24 شهریور 1397   358  0      

  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی،       محمدعلی   فاضلی نسب با اشاره به برگزاری طرح سوگواره بصیرت   عاشورایی به صورت همزمان در سراسر کشور، اظهار داشت: طرح سوگواره بصیرت   عاشورایی در آستان مقدس امام زادگان سراسر کشور در ایام ماه محرم و صفر، در حال اجرا است.

 

    معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان با بیان این که، این  طرح شامل دو بخش می باشد، افزود: یکی از بخش های این طرح، اجرای برنامه های فرهنگی تبلیغی در آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه است که در این راستا،تجمع بزرگ لبیک یا حسین در روز چهارشنبه 28 شهریورماه، در آستان مقدس امام زادگان برگزار می شود.

 

وی به برگزرای برنامه همایش نوجوانان حسینی اشاره کرد و گفت: با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و انجمن اسلامی دانش آموزان استان، همایش نوجوانان حسینی در مورخه یکشنبه 25 شهریورماه، در امام زاده سید حمزه تبریز و دیگر امام زادگان شاخص استان برگزار می شودکه با پخش مستقیم از رادیو و تلوزیون همراه خواهد بود.

 

فاضلی نسب از برگزاری همایش رهروان زینبی نیز خبر داد و افزود: همایش رهروان زینبی، ویژه برنامه ای برای بانوان است که روز شنبه 31 شهریورماه، مقارن با 12 محرم الحرام، به منظور تبیین نقش حضرت زینب(س)، در واقعه عاشورا، در آستان مقدس امامزادگان استان برگزار می شود.

 

وی به بخش دیگر طرح سوگواره بصیرت   عاشورایی اشاره کرد و ابراز کرد: اجرای امینانه و صحیح نیات واقفین خیراندیش در این ایام، مانند برپایی روضه خوانی، برپایی تعزیه و اطعام عزاداران می باشد که توسط این اداره کل، به صورت امینانه انجام می گیرد.

 

 

انتها پیام: حامد سلطانپور

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار