• امروز سه شنبه بیست و هشتم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف برای تحصیل دانش آموزان، یکی از نیات مناسب برای وقف است

وقف برای تحصیل دانش آموزان، یکی از نیات مناسب برای وقف است

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان: وقف برای تحصیل دانش آموزان، یکی از نیات مناسب برای وقف است که امیدوارم اداره کل اوقاف نیز بتواند به صورت امینانه، به این جا بیاوریم.

 یک شنبه 18 شهریور 1397   404  0      

  به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی،   محمدعلی فاضلی نسب، در مراسم مهر تحصیلی که به منظور اجرای امینانه نیات واقفین، برای تامین لوازم تحصیلی دانش آموزان در شهرستان اسکو برگزار شد،  اظهار داشت: کمک به دانش آموزان، یکی از نیات مناسب برای وقف است که امیدوارم اداره کل اوقاف نیز بتواند به صورت امینانه، به این جا بیاوریم.

 

وی با اشاره به این که تمدن بزرگ اسلامی، بر پایه وقف ایجاد شده است، گفت: وقف چشمه جاری است که برکات آن، تا نسل های متعدد ادامه خواهد یافت.

 

  معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان با بیان این که پیامبر اکرم(ص) ، اولین واقف در اسلام بودند که باغ های سبعه را وقف کردند، ادامه داد: اهل بیت عصمت نیز این سیره پیامبر را ادامه می دادند که ثمره های اجتماعی بسیار زیادی برای جامعه داشت .

 

وی عمل به نیات واقفین و وقف های جدید را از وظایف اصلی اداره کل اوقاف و امورخیریه دانست و خاطر نشان کرد: انشان های بزرگ سال ها پیش با وقف کردن اموال خود، نام خود را نیز جاودانه کرده اند و قدم های بزرگی در راستای حل مشکلات جامعه برداشته اند.

 

 

فاضلی نسب شهرستان اسکو را از جمله شهرستان های پیشتاز در امر وقف خواند و گفت: امیدوارم این روال، از این به بعد نیز در این شهرستان ادامه داشته باشد.

 

وی با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری ابا عبدالله(ع)، ابراز کرد: باید در این ماه مواظب بود تا به تشیّع، وصله های ناچسب زده نشده و مورد وهن قرار نگیرد.

 

 
انتها پیام: حامد سلطانپور

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار