• امروز سه شنبه بیست و هشتم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسجد می تواند نقش سنگر فرهنگی را ایفا کند

مسجد می تواند نقش سنگر فرهنگی را ایفا کند

امام خمینی فرمودند؛"مسجد سنگر است و سنگر را حفظ کنید." و همانگونه که مساجد در زمان جنگ تحمیلی، نقش سنگر اسلام را از لحاظ اعزام نیرو و پشتیبانی از جبهه های نبرد حق علبه باطل را داشته است، امروزه هم می تواند در امورات فرهنگی این نقش را ایفا کند.

 پنج شنبه 1 شهریور 1397   386  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، محمدعلی فاضلی نسب معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان به مناسبت روز جهانی مسجد و حادثه به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی به دست صیونیست ها در سال 1348، اظهار داشت: گرامی داشتن مسجد به این معنی است که مسجد و کارکردهای آن را مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

وی با تاکید بر ظرفیت های موجود در مساجد، افزود: مسجد در یک جامعه می تواند سبک زندگی اسلامی را در میان خانواده ها رواج دهد.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان ادامه داد: مسجد نقش ویژه ای در بسط دادن احادیث، آیات، روایات، تعالیم الهی و سنت نبوی در بین مردم دارد.

 

وی به ظرفیت مسجد، در اجرای برنامه های تربیتی برای نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: جوانان سرمایه های ارزشمند و موتور محرک هر کشور هستند که باید با تعالیم اسلامی قدم بردارند و غفلت از این قشر موجب می شود این سرمایه ها اتقلاف شده و با گرایش به مسائل انحرافی همچون اعتیاد، به سرباری برای جامعه تبدیل شوند.

 

فاضلی نسب با بیان این که مسجد محل آرامش و عبادت است، ابراز کرد: می توانیم یک سری کارکردهای ویژه مسجد را بازخوانی کنیم و در این راستا از رهنمودهای مقام معظم رهبری کمک بگیریم.

 

وی افزود: همانگونه که مسجد در زمان جنگ، نقش سنگر پشتیبانی از جبهه های نبرد حق علبه باطل را داشته است، امروزه هم می تواند در امورات فرهنگی این نقش را ایفا کند.

 

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان در توصیه ای اظهار کرد: نهادهای فعال در مساجد باید به دور از اختلاف و تفرقه، در کنارهم برای اعتلای ارزش های الهی و پیشبرد اهداف نظام و اجرای برنامه های فرهنگی تلاش کنند.

 

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار