• امروز چهارشنبه بیست و نهم اسفند 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

پدافند غیرعامل کالبدی

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مساجد باید مراکز آگاه‌سازی جوانان و دیگر اقشار مردم باشد

مساجد باید مراکز آگاه‌سازی جوانان و دیگر اقشار مردم باشد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با تاکید بر این که مساجد باید به مسائل سیاسی ورود پیدا کنند، گفت: مساجد باید مراکز آگاه سازی جوانان و دیگر اقشار مردم باشد و مسائل سیاسی روز با استفاده از اساتید متخصص در این حوزه در مساجد تبیین شود.

 سه شنبه 30 مرداد 1397   444  0      

حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم عصر امروز، در مراسم گرامیداشت روز جهانی مسجد، با یادآوری حادثه به آتش کشیده شدن   مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی و تاریخچه نامگذاری روز مسجد، اظهار داشت: در میان مساجد اسلامی، مسجدالاقصی دارای ویژگی‌های خاصی است که نباید از اذهان مسلمانان این مسجد فراموش شود .

وی با تاکید بر اهمیت حضور جوانان و نوجوانان در مساجد، تصریح کرد: باید با رونق بخشیدن به برنامه‌های فرهنگی در مساجد برای تربیت نیروهای جوان و پرشور انقلابی تلاش کنیم .

امام جمعه تبریز با بیان اینکه   مسجد، محور وحدت مسلمانان است، گفت: مساجد باید به کانون فرهنگی جامعه تبدیل شوند و مانند روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، امروز نیز پایگاه‌های انقلاب اسلامی باشند .

وی با اشاره به اینکه، با مساجد قهر کرده‌ایم، افزود: روزانه برنامه‌های متنوع مذهبی در مساجد برگزار می‌شود که متاسفانه با استقبال کم مواجه می‌شوند .

نماینده ولی فقیه در استان با مورد خطاب قرار دادن هیئات امناء، پایگاه‌های بسیج، روحانیت مساجد و کانون‌های فرهنگی جوانان و نوجوانان عنوان کرد: دست به دست هم دهید و متحد باشید و برای حضور هر چه بیشتر جوانان، نوجوانان و حتی مردم عادی در مسجد همت کنید .

وی با اشاره به این که مساجد، مرکز وحدت امت و تربیت نیروهای انقلابی پرشور است، گفت: جوانان و نوجوانان باید با حضور، موجب تقویت نظام و اهداف آن شوند که در آینده این افراد می‌توانند از هر جایگاه و منزلتی، پیام رسان انقلاب باشند .

حجت الاسلام آل هاشم با انتقاد از این که، در ادارات سنگ اندازی‌ها علیه نیروهای انقلابی بیشتر است تا موفق نشوند، ادامه داد: باید مساجد نیروهای انقلابی را به خوبی تربیت کنند، تا مقابل این افراد کج اندیش مقابله کنند که برای حفظ نظام اسلامی، به این افراد انقلابی نیازمندیم .

وی با مورد خطاب قرار دادن روحانیون گفت: قرن‌های اخیر استعمار و دشمنان اسلام، سعی در زدودن جوانان از مسجد داشته‌اند تا در نتیجه آن، این جوانان از اسلام زدوده شوند و   آنان توطئه‌های خود را به راحتی بتوانند اجرا کنند .

امام جمعه تبریز افزود: روحانیون مسجد باید وقت بیشتری را برای مسجد اختصاص دهند، چراکه نقش آنها در مسجد بسیار ممتاز و ستودنی است .

وی با بیان اینکه، روحانیت در زمان جنگ تحمیلی پیشتاز عرصه جهاد و شهادت بود، ابراز کرد: در زمان جنگ تحمیلی 3417 روحانی و طلبه شهید تقدیم کرده ایم که پیشتاز عرصه دفاع مقدس بودند و امروز نیز باید برای تشویق جوانان جهت دفاع از میهن همت کنند .

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این که مساجد باید به مسائل سیاسی ورود پیدا کنند، تصریح کرد: مساجد باید مراکز آگاه سازی جوانان و دیگر اقشار مردم باشد و مسائل سیاسی روز با استفاده از اساتید متخصص   در این حوزه در مساجد تبیین شود و به سوالات مردم پاسخ دهند، تا مردم نسبت به انقلاب و دفاع از ارزش‌های آن آگاه تر شوند .

وی همچنین بر برگزاری دروس اخلاقی و علمی برای جوانان تاکید کرد و افزود: باید جوانان در مساجد از مسائل اخلاقی و علمی بهره مند شوند و برنامه‌هایی برای تقویت بنیه علمی آنها وجود داشته باشد و سعی شود کتابخانه و یا قرائت خانه در مساجد تاسیس شود

حجت‌الاسلام   آل هاشم در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نزدیکی عید غدیر اظهار کرد: باید تلاش کنیم در این ایام شادی و عزا با هم مختلط نشوند .

وی خاطرنشان کرد: غدیر تنها یک حادثه تاریخی نیست، بلکه یک تفکر و نشانه ای از تداوم خط ولایت است که باید بر تداوم این خط اهمیت دهیم .

امام جمعه تبریز غدیر را روز اتمام نعمت و اکمال دین خواند و گفت: پیشوند غدیر رسالت و پسوند آن امامت است .

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار