• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

قرآن سپر محکمی در برابر هجمه های غلط فرهنگی

قرآن سپر محکمی در برابر هجمه های غلط فرهنگی

قرآن سپر محکمی در برابر هجمه های غلط فرهنگی که امروزه جوانان و خانواده ها با آن روبرو هستند و باعث بروز برخی ناملایمات در کشور می شود است.

 شنبه 16 تیر 1397   342  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، رحیم عبدالجباری، مدیر روابط عمومی اداره اوقاف استان طی یاداشتی نوشت؛ امروزه با توجه به خلاء های فرهنگی بوجود آمده توسط هجمه رسانه های غربی، توجه به قرآن و مسابقات قرآنی لزوم بیشتری را به خود می طلبد و در این میان علاوه بر توجه بر کیفیت برگزاری مسابقات باید بر تشویق استقبال هر چه بیشتر و پرشور تر مردم از این مسابقات معطوف شود.

 

 در جامعه اسلامی مانند ایران باید تلاش ها بر این باشد تا قرآن در کانون توجهات نسل جوان و نوجوان قرار گیرد که بنا به سخن امام صادق (ع) ("مَن قَرَا القُرآن و هو شابٌّ مُؤمِنٌ ، اختَلَطَ القُرآنُ بلَحمِهِ و دَمِهِ؛. هر جوان مؤمنی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خون او را در می آمیزد.") ،قرآن با گوشت و خون او آمیخته شود و این امر باعث می شود از عنفوان جوانی سبک زندگی او با خط کش قرآن و سیره اهل بیت تنظیم شود و قرآن سپر محکمی در برابر هجمه های غلط فرهنگی باشد که امروزه جوانان و خانواده ها با آن روبرو هستند و باعث بروز برخی ناملایمات در کشور می شود.

 

 لذا از این باب اداره کل اوقاف خود را موظف می داند با برگزاری هر چه بهتر و گسترده تر این مسابقات جوانان و نوجوانان را با قرآن ومفاهیم قرآنی به چالش کشیده و آن را به امری فراگیر در سطح جامعه کند تا شاهد
رشد و تعالی قرآن و سبک زندگی اسلامی و قرآنی در خانواده ها و سطح کشور باشیم
 
 
انتها پیام/حامد سلطانپور 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار