• امروز چهارشنبه بیست و سوم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

افزایش 30 درصدی زائران امامزادگان شهرستان جلفا

افزایش 30 درصدی زائران امامزادگان شهرستان جلفا

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا از افزایش 30 درصدی زائران امامزادگان این شهرستان خبر داد.

 دوشنبه 17 اردیبهشت 1397   840  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سیدتقی عمادی‌وحدی؛ با بیان اینکه شهرستان جلفا از جمله شهرستان های مطرح در مباحث گردشگری، فرهنگی و مرزی است، اظهار داشت: ما مصمم به انجام 100 درصدی مباحث و فعالیت های فرهنگی هستیم و می خواهیم تا در کنار معرفی حوزه گردشگری این شهرستان، جلفا را به قطب فرهنگی استان تبدیل کنیم .

وی با تکیه بر فعالیت های فرهنگی این منطقه و اجرای طرح آرامش بهاری در منطقه ادامه داد: در این حوزه، مباحث فرهنگی را در امامزاده ها انجام دهیم و با بازسازی و احیای امامزاده های این شهرستان، در بحث اسکان زائران، زائر سراهای لازم را ایجاد کنیم .

  تولیت امام‌زاده سیداحمد شاهمار، دومین افتتاح مرتبط با امامزاده ها را افتتاح امامزاده بابا یعقوب خواند و گفت: در سال جاری افزایش 30 درصدی زائران و گردشگران را داشته ایم و 80 درصد زائران نیز در امامزاده سید محمد نوجه مهر این شهرستان اسکان داده شده اند .

وی با بیان اینکه برای بازسازی امام زاده سیداحمد(ع) شاهمار 250 میلیون تومان منطقه آزاد ارس کمک کرده است، ادامه داد: در راستای تبریز 2018، مباحث فرهنگی امامزاده ها را شروع کرده ایم و در راستای شناخت امامزادگان شهرستان جلفا دو جلد کتاب به چاپ رسانده ایم و سعی کرده ایم تا احیای بقعه های مان مبتنی بر حفظ آثار انجام شود و به خاطر این مسئله، بعضی از امامزاده های ما که پیش از احیا، بر روی تپه بودند، در طبقه دوم قرار گرفته اند .

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا با اظهار بر اینکه مباحث در این شهرستان، محوریت با امامزادگان است، 65 بقعه، 65 موقوفه داریم و 60 درصد موقوفات این شهرستان، سند دار هستند و امیدواریم در سال 98، ردیف بودجه ای برای فعالیت های فرهنگی در نظر گرفته شود .

شایسته ذکر است در حاشیه این تور دو روزه زیارتی، سیاحتی و فرهنگی خبرنگاران و عکاسان ضمن زیارت چهار امامزاده شعیب، سید احمد زاویه، سید محمد آقا، سید احمد شاهمار از چگونگی خدمات عمرانی، بهداشتی و فرهنگی آن ها نیز بازید به عمل آوردند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار