• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف استان ازحضور356هزارنفراززائران ومسافران نوروزی دربقاع متبرکه‌ آذربایجان‌شرقی خبرداد

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل اوقاف استان ازحضور356هزارنفراززائران ومسافران نوروزی دربقاع متبرکه‌ آذربایجان‌شرقی خبرداد

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با اشاره به حضور 356 هزار نفر از زائران و مسافران نوروزی در بقاع متبرکه‌ی استان در ایام نوروز، گفت: علاوه بر اجرای ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی، در چندین مورد از بقاع متبرکه‌ی دارای ظرفیت، مسافران اسکان داده شده‌ و 22 هزار و 450 نفر در قالب طرح آرامش بهاری در این راستا اسکان داده شدند.

 چهارشنبه 16 فروردین 1396   296  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمدرضا خلیلی با ارائه‌ی آماری از بازدید مسافران نوروزی و گردشگران از بقاع متبرکه‌ی استان، اظهار کرد: طرح آرامش بهاری همزمان با سراسر کشور از 28 اسفند ماه سال 95 تا 14 فروردین ماه سال‌جاری در بقاع متبرکه‌ی آذربایجان اجرا شد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این طرح معنوی تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت نوروزی و همچنین تقویت باورهای دینی و مذهبی مسافران و زائران نوروزی بود که خوشبختانه مسافران استقبال فراوانی از برنامه‌ها و بخش‌های مختلف طرح آرامش بهاری کردند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از برنامه‌های مردم در ایام نوروزی بعد از دید و بازدید، مسافرت و بازدید از اماکن دیدنی است و مردم همواره بازدید از اماکن مذهبی و امام‌زادگان(ع) را همواره در برنامه‌ی خود دارند، از این رو سازمان اوقاف و امور خیریه نیز به مدت چندین سال است که از این فرصت در راستای توسعه‌ی معنویات بهره می‌برد.

حجت‌الاسلام خلیلی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در 34 مورد از بقاع متبرکه‌ی استان، یادآور شد: 30 مورد از امام‌زادگان(ع) و بقاع متبرکه‌ی استان نیز در لحظه‌ی تحویل سال میزبان مردم بوده و 14 هزار نفر از مسافران و زائران در جوار مطهر این امام‌زادگان(ع) تحویل سال جدید را جشن گرفتند.

وی با اشاره به حضور 28 مبلغ اعزامی از قم و 12 مبلغ و روحانی بومی در بقاع متبرکه‌ی استان در ایام نوروز، تاکید کرد: برپایی خیمه‌ی معرفت که شامل غرفه‌ی مشاوره‌ خانواده، مشاوره وقف، پاسخ به سوالات شرعی، غرفه‌ی کودکان و نوجوانان، مسابقات فرهنگی ویژه، قران بخوان جایزه بگیر، نقاشی با محتوای مسائل روز، مسائل دینی و مذهبی و ... از جمله برنامه‌هایی بود که در قالب طرح آرامش بهاری اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: زائران و مسافران نیز از بخش‌های متنوع این طرح بسیار رضایت داشته و از حضور مبلغان مذهبی در بقاع متبرکه و همچنین خیمه‌های معرفت استقبال ویژه‌ای کردند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با تاکید بر اینکه ایجاد وقف‌های جدید از جمله‌ی برنامه‌های شاخص ما در طرح آرامش بهاری بود، گفت: با شروع سال جدید و در قالب طرح آرامش بهاری 9 مورد وقف جدید در استان به ثبت رسیده که عمدتا به نیت توسعه‌ی مساجد، حسینیه و مباحث قرآنی و همچنین کمک به نیازمندان است.

وی با اشاره به افزایش دو برابری حضور مسافران و زائران نوروزی در بقاع متبرکه‌ی استان نسبت به سال گذشته، یادآور شد: زائران و مسافران از خیمه‌های معرفت استقبال ویژه‌ای کرده و صرفا 75 هزار نفر از مسافران و زائران از برنامه‌های اجرا شده در خیمه‌های معرفت بهره‌مند شدند.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار