• امروز سه شنبه بیست و چهارم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رئیس اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه یک تبریز خبر داد، اجرای طرح آرامش بهاری در 10 بقعه‌ی شهر تبریز

رئیس اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه یک تبریز خبر داد، اجرای طرح آرامش بهاری در 10 بقعه‌ی شهر تبریز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز از اجرای طرح آرامش بهاری در 10 بقعه‌ی متبرکه‌ی شهر تبریز خبر داد و گفت: این بقاع متبرکه از 28 اسفند ماه سال‌جاری تا 15 فروردین ماه سال 96 میزبان زائران نوروزی هستند.

 سه شنبه 24 اسفند 1395   484  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام رضا جعفری در این خصوص اظهار کرد: همزمان با کل کشور هفتمین طرح آرامش بهاری در 10 مورد از امام‌زادگان(ع) شهر تبریز نیز برگزار شده و برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در قالب این طرح اجرا خواهد شد.


وی ادامه داد: برگزاری جلسات آموزشی، آموزش خادمان وهیئت امنا، غباروبی و تنظیف امام‌زادگان(ع) از جمله اقداماتی است که در راستای اجرای طرح آرامش بهاری انجام شده و بقاع متبرکه در قالب این طرح معنوی از 28 اسفندماه سال‌جاری تا 15 فروردین ماه میزبان مردم و زائران نوروزی خواهد بود.

وی اضافه کرد: علاوه بر میزبانی 10 بقعه، 30 باب مسجد نیز در قالب طرح آرامش بهاری به میزبانی از مهمانان نوروزی پرداخته و به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی می‌پردازند.

حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به اینکه، اسکان زائران در بقاع متبرکه‌ی تبریز انجام نمی‌شود، یادآور شد: بحث اسکان زائران نوروزی در برخی از شهرستان‌های استان انجام می شود؛ همچنین مراسم آغازین سال 96 نیز روز دوشنبه راس ساعت 10 صبح در امام‌زاده سیدحمزه(ع) تبریز برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: حضور روحانی و مبلغان مذهبی از قم در بقاع متبرکه‌ی شهر تبریز، مشاوره خانواده، پاسخ به شبهات دینی و... از جمله برنامه‌های اجرا شده در قالب طرح آرامش بهاری است.

وی اضافه کرد: برای اولین بار طی سال‌ها، بقعه‌ی شاه حسین ولی(ع) و بقعه‌ی قبر حمال تبریزی نیز آماده‌ی میزبانی از زائران می‌باشد، مقبره‌‌ی عون و زید ابن علی(ع)، امام‌زاده سید عبدالله سیلاب(ع)، امام‌زاده سید جمال(ع) راسته کوچه، امام‌زاده سیدابراهیم(ع) شتربان، امام‌زاده سید ابراهیم حذیفه(ع) واقع در میارمیار، امام‌زاده سید محمد(ع) کججانی، قیص سردرود، امام‌زاده میر موسی(ع) اسپیران و سهلان و خانم امام‌زاده واقع در طالقانی از جمله بقاع متبرکه‌ای است که میزبان مردم مومن و زائران نوروزی خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک تبریز افزود: تمامی این 10 بقعه‌ی متبرکه به صورت شبانه‌روزی به همراه برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی میزبان زائران نوروزی هستند.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار