• امروز دوشنبه بیست و سوم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

.حجت الاسلام مصائبی: خارج کردن محبت اهل بیت از دل مسلمانان، هدف دشمنان اسلام است

.حجت الاسلام مصائبی: خارج کردن محبت اهل بیت از دل مسلمانان، هدف دشمنان اسلام است

مدیرکل اوقاف وامورخیریه استان گفت:مسائلی مانند شفاعت و توسل به امامان،بایدبرای جوانان و نوجوانان تبیین شودچرا که دشمنان درتلاش هستندبایکسری تبلیغات وهجمه های مسموم، مقدسات وعقایدمسلمانان را به ورطه نابودی سپرده ومحبت اهل بیت(ع)را از دل آنان به ویژه نوجوانان و جوانان خارج سازند.

 چهارشنبه 28 مرداد 1394   435  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام علی  مصائبی در آستانه روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده سید محمد(ع) کججانی با اشاره به مشخصاتی از این امامزاده همام افزود: دهه کرامت فرصتی مناسب برای تکریم بیش از پیش امامزادگان صاحب التعظیم در جهت آشنایی هرچه بیشتر مردم با آنان است.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) و امام جواد (ع) ابراز کرد: حضرت معصومه(س) یکی از امامزادگان شریف در کشور ماست که بر اساس روایات، هر کسی مرقد مطهر ایشان را (عارفا بحقه) زیارت کند بهشت بر او واجب می شود.

وی به تبیین و تفسیر این روایت پرداخت و اظهار کرد: چنین نیست که صرف زیارت مرقد حضرت معصومه(س)، باعث وجوب بهشت برای انسان شود بلکه باید محبت ائمه رفته رفته در وجود انسان نهادینه تر شده و وی، سیر کمالات را در خود احساس کند.

مصائبی با تاکید بر لزوم شناساندن بیش از پیش ائمه اطهار(علیهم السلام) برای نسل جوان تصریح کرد: مسائلی مانند شفاعت و توسل به امامان، باید برای جوانان و نوجوانان تبیین شود چرا که دشمنان در تلاش هستند با یکسری تبلیغات و هجمه های مسموم، مقدسات و عقاید مسلمانان را به ورطه نابودی سپرده و محبت اهل بیت را از دل مسلمانان به ویژه نوجوانان و جوانان خارج سازند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به جنایات گروهک های تروریستی همچون داعش در کشورهای سوریه و عراق ادامه داد: تخریب قبور اولیای الهی و امامزادگان و هر بنایی که رنگ و بویی از اسلام دارد یکی از اهداف مهم این گروهک هاست تا در دراز مدت، تمامی آثار و ابینه اسلامی را تخریب کنند که خوشبختانه موفقیت چندانی به دست نیاورده اند.

به گفته مصائبی، هدف این گروهک ها، قطع ارتباط مردم و به ویژه مسلمانان با ائمه و امامزادگان به عنوان حلقه اتصال و واسطه بین بندگان و خداوند سبحان است.

وی گفت: برخوردهایی که حتی در سرزمین وحی توسط وهابی ها در ارتباط با مسلمانان انجام می شود حاکی از این امر است که می خواهند ارتباط مردم و حلقه اتصال به خداوند قطع شود در حالی که نمی دانند محبت اهل بیت(علیهم السلام) در قلوب مسلمانان است و این محبت چیزی نیست که به این آسانی از دل و وجود آنان خارج شود.

وی با انتقاد شدید از تبلیغات مسموم وهابیت علیه شیعیان ادامه داد: آن هایی که در عربستان، هر روز به شیعیان در مورد مسائلی همچون شفاعت توسط ائمه و توسل به آنان خرده و اشکال می گیرند، تمامی امور خود حتی امور روزمره را به واسطه انجام می دهند.

 مصائبی اظهار کرد: اگر اسلام عزیز تا امروز ثابت و پایدار مانده است به برکت وجود اولیای الهی و همین امامزادگان است. در آذربایجان شرقی بیش از 150 عالم تراز اول از کنار همین بقعه ها به مراتب کمال دست یافته اند. شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نیز در کنار همین بقعه ها تربیت یافته و به درجه شهادت نائل آمدند.

وی در خاتمه سخنان خود با بیان اینکه دشمن می خواهد ما را از این مسیر اسلامی و معنوی جدا کرده و به مسیر دیگری هدایت کند، گفت: طرح تکریم و بزرگداشت امامزادگان، چند سالی است که به تولیت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود که برگزاری برنامه های مشابه و مستمر در طول سال از مهم ترین اولویت های کلان سازمان اوقاف است.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار