• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی

حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی

علامه طباطبایی با قرآن شهره شد و در سایه همین قرآن بود

 چهارشنبه 13 اسفند 1393   4293  0      

همایش علامه طباطبایی و قرآن در راستای ارج نهادن به مقام شامخ علامه طباطبایی، در تالار شهید سلمانی دانشگاه تبریز برگزار شد.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی،حجت الاسلام والمسلمین، سید شهاب الدین حسینی در این مراسم گفت: برگزاری باشکوه اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان آذربایجان شرقی، و برگزاری نشست هایی همچون قرآن واستاد شهریار و قرآن و علامه طباطبایی ، همه از افتخارات آذربایجان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خاطر نشان کرد:علامه طباطبایی با قرآن شهره شد و در سایه همین قرآن بود که به چنان جایگاه رفیع معنوی دست یافت و برای معرفی او همین کتاب تفسیر المیزان کافیست. چرا که به اعتراف و اعتقاد اکثر بزرگان دین، تا کنون تفسیری با عظمت و غنای تفسیر المیزان در جهان اسلام نوشته نشده است و یکی از منابع گرانقدر تمام پژوهشگران این حوزه می باشد.
 
 
دکتر محمدرضا پور محمدی، رییس دانشگاه تبریز نیز در این همایش، ضمن تقدیر از برگزار کنندگان سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم گفت: افتخار می کنیم که در شهر علامه ها، طباطبایی، امینی و جعفری، میزبان چنین اتفاق فرخنده و معنوی هستیم.
رییس کمیته دانشگاه ها و مراکز علمی سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم افزود: برگزاری چنین همایش هایی آثار و نتایج معنوی زیادی برای دانشگاه تبریز دارد و بر خود می بالیم که تندیس سه علامه تبریزی، زینب بخش جامعه دانشگاهی ماست و باید در راستای بزرگداشت قرآن از تمام توان قشرهای مختلف دانشگاهی، حوزوی و فرهنگی بهره جست. 
 
 
ر پایه همین گزارش، قرائت قرآن توسط استاد شحات احمد سید، قاری برجسته مصری، پایان بخش این همایش بود که با تشویق و استقبال پرشور حضار همراه بود.
شایان ذکر است: همایش علامه طباطبایی و قرآن، با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه، دانشگاه تبریز،  دانشگاه آزاد و حوزه علمیه استان و همکاری موسسه تحقیقاتی علو اسلامی و انسانی(سه علامه) و دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز همزمان با برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قران کریم در تالار شهید سلمانی دانشکده کشاورزی این دانشگاه اجرا شد .
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار