• امروز یک شنبه چهارم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سایت سازمان  ورزش  و جوانان

کانال سروش

شناسه خدمات

فراخوان طرح پژوهشی

معرفی پایگاه ها

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بازسازی مقبره ارمیای نبی (ص) روستای جیغه و امامزاده غریب ولیلو هریس

بازسازی مقبره ارمیای نبی (ص) روستای جیغه و امامزاده غریب ولیلو هریس

370 میلیارد ریال برای تکمیل مساجد مناطق زلزله زده ارسباران نیاز است

 دوشنبه 14 مهر 1393   7338  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برای بازسازی مساجد مناطق زلزله زده ارسباران تاکنون 40 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آنها به 370 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدشهاب الدین حسینی روز پنج شنبه در مراسم کلنگ زنی آرامگاه ارمیای نبی در روستای جیغه از توابع شهرستان هریس، افزود: در راستای عمل به فرمایشات رهبری که فرموده بودند باید امامزاده ها به قطب فرهنگی تبدیل شوند نسبت به بازسازی و مرمت این آرامگاه ها اقدام می شود.
وی افزود: با بازسازی و مرمت آرامگاه امامزادگان علاوه بر اینکه زیرساخت های فرهنگی در منطقه تکمیل می شود، این امر باعث ایجاد آرامش روحی و معنوی و همچنین توسعه آبادانی این مناطق خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه ارمیای نبی و جرجیس نبی دو پیامبری هستند که در استان آذربایجان شرقی آرمیده اند، گفت : ما به تک تک پیامبران اعتقاد داریم و حرمت همگی آنها همان حرمت به پیامبر اعظم اسلام (ص) است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی علاوه بر حضور در روستای جیغه و شرکت در آئین کلنگ زنی آرامگاه ارمیای نبی، در روستای زلزله زده ولیلو این شهرستان نیز حضور یافت و کلنگ احداث آرامگاه امام زاده این روستا را بر زمین زد.
آرامگاه ارمیای نبی در روستای جیغه و امامزاده روستای ولیلو هرکدام با 400 میلیون ریال اعتبار اولیه در همان محل تخریب شده خود بازسازی خواهند شد.
روستاهای جیغه و ولیلو از روستاهایی هستند که در زلزله 21 مرداد ماه سال 1391 صد درصد تخریب شده بودند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار