کد خبر : 309191

تاریخ درج خبر : سه شنبه 10 مهر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• مسجد باید نوعی فرهنگسرا باشد
عضور شورا کلانشهر تبریز با تاکید بر این که شهرداری برای پرداخت به مسائل فرهنگی لازم نیست که فرهنگسرا احداث کند، تصریح کرد: ما این هزینه ها را برای مساجدی، با عنوان پایگاه فرهنگی اجتماعی هزینه کنیم و بخشی از مسجد باید به عنوان فرهنگسرا باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان شرقی، عبدالله تقی پور عصر امروز در مراسم کلنگ زنی احداث مسجد فرشته جنت با بیان این که، مساجد به عنوان پایگاه عبادی اجتماعی تلقی می شود، اظهار داشت: قطع و یقین وظایف خطیری برای شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی تعریف شده است که بخش عمده آن موضوع مسائل فرهنگی است.

 

وی با تاکید بر این که شهرداری برای پرداخت به مسائل فرهنگی لازم نیست که فرهنگسرا احداث کند، تصریح کرد: ما این هزینه ها را برای مساجدی، با عنوان پایگاه فرهنگی اجتماعی هزینه کنیم و بخشی از مسجد باید به عنوان فرهنگسرا باشد.

 

این عضو شورا شهر افزود: اگر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام است، زیبنده نیست که نمای مساجد آن با مغازه هاییی زینت داده شود که بخش عمده آن به ضعف مدیریتی بازمی گردد.

 

وی لحاظ تمام کاربری های فرهنگی و مذهبی را در مساجد ضروری و بدون مغایرت با کاربری مسجد عنوان کرد و ابراز داشت: حرم مطهر امام رضا(ع) کاربری های مختلف وجود دارد و این فرهنگ را  نیز باید در مساجد کشور تسری دهیم.

 

تقی پور خاطرنشان کرد: نباید به احداث چند صد متر مسجد دلخوش کنیم و شورا شهر و شهرداری اگر می خواهند به دنبال ایجاد زیرساخت های اساسی فرهنگی باشند، هیچ مغایرتی ندارد هزینه ها را در این بخش صرف کنیم