کد خبر : 303983

تاریخ درج خبر : سه شنبه 19 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• جامعه با قرآن از آسیب‌های اجتماعی، نجات می‌یابد
جامعه با قرآن از آسیب‌های اجتماعی عجیب و غریبی که دچار آن شده، نجات می‌یابد که مقدمه اصلاح عمل به قرآن است که با عمل و توجه و انس با قرآن، انسان به آرامش قلبی می‌رسد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایحان شرقی، مجید خدابخش در اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات استانی قرآن اوقاف که در سالن همایش‌های دانشگاه هنر های اسلامی تبریز برگزار شد، با اشاره به این که قرآن برای نگاه، سخن گفتن، فکر کردن، رفتار آیه دارد گفت: عمل به قرآن را باید سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم و می‌توانیم در زندگی روزانه مورد استفاده قرار دهیم.

 

وی با با تاکید بر این که باید بر امر و نهی‌ های قرآن توجه کنیم تصریح کرد: جامعه با قرآن از آسیب‌های اجتماعی عجیب و غریبی که دچار آن شده، نجات می‌یابد که مقدمه اصلاح عمل به قرآن است که با عمل و توجه و انس با قرآن، انسان به آرامش قلبی می‌رسد.

 

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: ما باید از قرآن بینش بگیریم چنان که خداوند برای تمام مراحل زندگی ما در قرآن، دستورالعمل داده و برای لحظه به لحظه انسان برنامه ارائه کرده است.

 

وی استفاده از تمام تجربیات و داستان‌های قرآن را برای تجربه آموزی مورد تاکید قرار داد و افزود: داستان، صرفا برای سرگرمی نیست، بلکه سرگذشت پیشینیان برای به کارگیری در زندگی امروز و آینده است.

 

خدابخش با بیان اینکه تلاوت و تدبر و برداشت رفتارهای فردی و اجتماعی باید به قرآن مستند شود خاطر نشان کرد: سعادت دنیوی و اخروی در توجه و عمل به آیات قران است.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه در تبریز موسسات قرآنی فعال و خوبی مشغول آموزش و تدریس قرآن هستند ابراز داشت: باید به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر 10 میلیون حافظ در کشور و به ویژه در استان جامه عمل بپوشانیم.

 

استاندار آذربایجان شرقی در پایان، مسابقات قرآنی را در تشویق و تربیت حافظان قرآن موثر دانست و گفت: مسابقات قرآن هم باید مانند ورزش، در دو سطح همگانی و حرفه ای برگزار شود تا اثرگذاری خود را افزایش دهد.