کد خبر : 303982

تاریخ درج خبر : سه شنبه 19 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• برای راه‌یافتگان به مرحله کشوری، برنامه‌های ویژه‌ ارتقا سطح داریم
برای راه‌یافتگان به مرحله چهل و یکمین دور از مسابقات سراسری کشوری هم برنامه ویژه‌ای برای ارتقا سطح آن ها داریم تا با آمادگی بیشتری جهت شرکت در مسابقات کشوری که در استان مرکزی برگزار می شود حضور یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایحان شرقی؛ حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیر کل اوقاف استان در مراسم اختتامیه چهل و یکمین مسابقات استانی قرآن اوقاف با اشاره به اینکه ۲۰۰۰ نفر در سنین بالای ۱۸ سال این مسابقات ثبت نام کرده بودند گفت: از این تعداد ۴۹۴ نفر به مرحله استانی توانستند راه پیدا کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر این مسابقات، ۷۰۰۰ نفر نیز در آزمون کتبی مسابقات قرآنی که با همکاری سازمان ارشاد برگزار می شود شرکت کرده بودند و هم چنین ۶۰۰۰ نفر نیز در مسابقات قرآنی زیر ۱۸ سال که سازمان اوقاف با همکاری آموزش پرورش برگزار می کند، شرکت کرده بودند‌.

 

 مدیر کل اوقاف استان با بیان اینکه مسابقاتاز ۱۴ تا ۱۶ تیر ماه با حضور داوران و اساتید بین المللی در استان و خارج از استان داوری شد افزود: از این ۴۹۴ متسابق، ۴۳ نفر از آن ها حائز رتبه اول کشوری شدند که به مسابقات کشوری استان مرکزی راه یافتند.

 

 وی با اشاره به اینکه برای ارتقا سطح مسابقات از اساتید برجسته جهت برگزاری دوره های ارتقا سطح در دو روز برای خواهران و برادران دعوت کردیم گفت: برای راه‌یافتگان کشوری هم برنامه ویژه‌ای برای ارتقا سطح آن ها داریم تا با آمادگی بیشتری جهت شرکت در مسابقات کشوری که در استان مرکزی برگزار می شود حضور یابند.

 

 مصائبی با تکیه بر تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از کالا های ایرانی و بحث اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به وضع اقتصادی کشور، در تهیه دکور برنامه از تمام اجناس سنتی موجود استفاده کردیم و به جز اسکان و جوایز شرکت کنندگان و داوران که از نیات واقفین پرداخت شد، هزینه دیگری نکردیم.

 

لازم به ذکر است؛ چهل و یکمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم، با معرفی نفرات برتر در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ کل، 20 جزء، 10 جزء، 5 جزء، دعاخوانی، اذان و معارف در دو بخش خواهران و برادران به اتمام رسید و از نفرات اول تا سوم این رشته‌ها با اهدای لوح سپاس و جوایز، تقدیر به عمل آمد.