کد خبر : 303889

تاریخ درج خبر : شنبه 16 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• برگزاری دوره‌های یادآوری قبل از مسابقات، ارتقای آن را موجب می‌شود
داور مرحله استانی چهل ویکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در رشته دعا خوانی، برگزاری دوره‌های فشرده یادآوری قبل از مسابقات را موجب ارتقای هرچه بیشتر سطح آن دانست و گفت: بهره‌گیری ازاساتید مجرب و کارآزموده دراین دوره‌ها می‌تواند جهش و پیشرفت چشمگیری را در شرکت‌کنندگان...
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، مهدی محمدزاده، داور مرحله استانی مسابقات قرآن اوقاف و پیشکسوت رشته‌های قرائت، ترتیل، ابتهال، اذان و تواشیح استان آذربایجان شرقی، با بیان این‌که مسابقات قرآنی اوقاف چهل‌ویکمین دوره‌ خود را در مرحله‌ استانی تجربه می‌کند‌، اظهار کرد: هر ساله روند و سیر مسابقات از لحاظ کیفی و کمی ارتقا یافته و امسال نیز داوران حاضر، قدری متفاوت تر از سال‌های گذشته هستند.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآنی در استان، اظهار کرد: استاد سیاح گرجی، نفر اول مسابقات بین‌المللی مالزی در سال ۶۱، استادحسین رستمی نفر اول مسابقات بین‌المللی قرآنی مالزی در سال ۸۵ داور بخش صوت، استاد محرم زاده از مراغه، استاد حاج مجید باوردی از تبریز، بنده و حجت‌الاسلام گودرزی نیز در بخش دعاخوانی و استاد وحید غفران‌نیا از جمله داوران این دوره از مسابقات هستند.
محمدزاده با بیان این‌که هر بخش از مسابقه‌ اشل‌های خاص خود را در فرآیند داوری دارد، افزود: متسابقین و همچنین کسانی که در این مسیر تمایل به پیشرفت دارند، آثار و تلاوت قاریانی که در مسابقات قرآنی رتبه کسب کرده‌اند را مرور، تجزیه و تحلیل کنند.
وی با تاکید بر این‌که علاقه‌مندان به قرآن و تلاوت آیات در نزد اساتید حضور یافته و تجربیاتشان را دریابند، گفت: کسانی که در این مسیر موفق بوده‌اند حتما در محًر اساتید حضور یافته و از تجربیاتشان استفاده کرده‌اند.
داور مرحله استانی چهل‌ویکمین دوره مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان‌شرقی، گفت: به‌رغم وجود مشکلاتی که در عرصه قرائت و ترتیل و ابتهال و... استان وجود دارد، سطح متسابقان در این دوره از مسابقات بسیار خوب بود.
محمدزاده، با بیان اینکه اکثر قاریان مطرح کشوری جلسات مکرر و مداوم جهت رفع اشکالات خود با اساتید برجسته کشوری دارند، اضافه کرد: متاسفانه عدم ارتباط قاریان استان آذربایجان شرقی با اساتید برتر قرآنی کشور، موجب عقب افتادن آنان نسبت به دیگر استان‌های کشور شده است که جا دارد مسئولان برای حل این مشکل در راستای تقویت رشته‌های موردنظر تمهیدات اساسی بیاندیشند.