کد خبر : 303883

تاریخ درج خبر : شنبه 16 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• اگر مسابقه ای نباشد، انگیزه ای هم نیست
اگر مسابقه ای نباشد، انگیزه ای هم نیست و از کسانی که این انگیزه و بستر را فراهم کرده اند کمال قدردانی را دارم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی، پریسا مجرد داور ارومیه ای چهل و یکمین دوره مسابقات استانی اوقاف در بخش خواهران در گفتگو با خبرنگار اوقاف اظهار کرد؛ رشته تخصصی که در آن فعالیت دارم صوت و لحن است و به این سبب در این مسابقات در زمینه صوت و لحن به داوری می پردازم.

 

وی با اشاره به فعالیت های قرآنی خود ابراز کرد؛ سابقه شرکت در مسابقات بین المللی و کشوری و کسب مقام های نخست در مسابقاتی مانند مسابقات سراسری اوقاف و مسابقات دانش آموزی را در کارنامه خود دارم.

 

مجرد افزود: با توجه به سابقه شرکت در مسابقات و فعالیت های قرآنی از همه هنر های تلاوت بهره برده ام اما در حال حاضر فقط بیشتر بر روی صوت تمرکز دارم.

 

 وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که خارج از فعالیت های قرآنی به چه فعالیتی می پردازید عنوان کرد: به عنوان کارمند در دانشگاه پیام نور مشغول هستم و دارای دو فرزند می باشم.

 

این داور صوت و لحن در ادامه سخنان خود و در پاسخ به این سوال خبرنگار که چه انگیزه ای باعث شد تا از مسابقات فاصله گرفته و به داوری مشغول شوید گفت: از زمانی که دیگر به دلیل مشغله توان شرکت در مسابقه ها را نداشتم، بعد از گذراندن دوره های داوری، در کسوت داوری مشغول خدمت رسانی به جامعه قرآنی شدم و نیز به تدریس قرآن پرداختم.

 

وی خاطر نشان کرد: مسابقات اوقاف بسیار دارای اهمیت و اگر مسابقه ای نباشد، انگیزه ای هم نیست و از کسانی که این انگیزه و بستر را فراهم کرده اند کمال قدردانی را دارم.

 

 مجرد در پاسخ به این سوال خبرنگار که سطح متسابقین را در این دوره چگونه ارزیابی می کنید گفت: نسبت به دوره قبل سطح قاریان پیشرفت مطلوبی را داشته است اما با توجه به این که سطح مسابقات اوقاف بسیار بالا است، ماسابقین نیز باید بتوانند با پشتکار خود را در حد این مسابقات برسانند.

 

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار که چه توصیه ای برای متسابقین دارید عنوان کرد: از متسابقین عزیز حواهشمندم تنها در یک جنبه قرآنی فعالیت نکنند و بر روی همه هنر های تلاوت زمان بگذارند، مخصوصا جنبه صوت و لحن از اهمیت بیشتری برخوردار است
 
 
 
انتها پیام/حامد سلطانپور