کد خبر : 300014

تاریخ درج خبر : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه آذربايجان شرقي
• افزایش 30 درصدی زائران امامزادگان شهرستان جلفا
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا از افزایش 30 درصدی زائران امامزادگان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سیدتقی عمادی‌وحدی؛ با بیان اینکه شهرستان جلفا از جمله شهرستان های مطرح در مباحث گردشگری، فرهنگی و مرزی است، اظهار داشت: ما مصمم به انجام 100 درصدی مباحث و فعالیت های فرهنگی هستیم و می خواهیم تا در کنار معرفی حوزه گردشگری این شهرستان، جلفا را به قطب فرهنگی استان تبدیل کنیم .

وی با تکیه بر فعالیت های فرهنگی این منطقه و اجرای طرح آرامش بهاری در منطقه ادامه داد: در این حوزه، مباحث فرهنگی را در امامزاده ها انجام دهیم و با بازسازی و احیای امامزاده های این شهرستان، در بحث اسکان زائران، زائر سراهای لازم را ایجاد کنیم .

  تولیت امام‌زاده سیداحمد شاهمار، دومین افتتاح مرتبط با امامزاده ها را افتتاح امامزاده بابا یعقوب خواند و گفت: در سال جاری افزایش 30 درصدی زائران و گردشگران را داشته ایم و 80 درصد زائران نیز در امامزاده سید محمد نوجه مهر این شهرستان اسکان داده شده اند .

وی با بیان اینکه برای بازسازی امام زاده سیداحمد(ع) شاهمار 250 میلیون تومان منطقه آزاد ارس کمک کرده است، ادامه داد: در راستای تبریز 2018، مباحث فرهنگی امامزاده ها را شروع کرده ایم و در راستای شناخت امامزادگان شهرستان جلفا دو جلد کتاب به چاپ رسانده ایم و سعی کرده ایم تا احیای بقعه های مان مبتنی بر حفظ آثار انجام شود و به خاطر این مسئله، بعضی از امامزاده های ما که پیش از احیا، بر روی تپه بودند، در طبقه دوم قرار گرفته اند .

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا با اظهار بر اینکه مباحث در این شهرستان، محوریت با امامزادگان است، 65 بقعه، 65 موقوفه داریم و 60 درصد موقوفات این شهرستان، سند دار هستند و امیدواریم در سال 98، ردیف بودجه ای برای فعالیت های فرهنگی در نظر گرفته شود .

شایسته ذکر است در حاشیه این تور دو روزه زیارتی، سیاحتی و فرهنگی خبرنگاران و عکاسان ضمن زیارت چهار امامزاده شعیب، سید احمد زاویه، سید محمد آقا، سید احمد شاهمار از چگونگی خدمات عمرانی، بهداشتی و فرهنگی آن ها نیز بازید به عمل آوردند.